Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Büyük mücadeleler gerekebilir

Güçlü isteklerin açığa çıktığı bir gün. Ancak isteklere ulaşmak için büyük mücadeleler gerekebilir.

Otorite ve güç kavgalarının yapıldığı bir zamanı işaret eden gökyüzünün konumu bugün Kova Burcunda ilerleyen Ay’ın tetiklemesiyle birlikte açığa çıkacak. Tahakküm etmek ve olayları zorlamak için uygun bir gün değil. Özellikle güçlerin çarpışmasından kaynaklanacak zorlayıcı olaylar yıkıcı sonuçlar doğurabilir.

MEKTUPLAR

İlişkilerinizde ortaya çıkan sorunların başında sizin beklentileriniz yatıyor. Çünkü değişiyorsunuz ve buna bağlı olarak beklentileriniz de değişiyor. Fakat dostlarınıza karşı biraz daha sabırlı ve ilgili davranmanız gerekiyor. Aslında şimdi farkına vardığınız durum daha önce de vardı. Fakat siz bunu önemsemiyordunuz. Geçiş yapan Satürn şimdi sizi etkiliyor ve daha önce önem vermediğiniz şeyler önem kazanıyor. Üstelik aynı zamanda Jüpiter’in de etkisi altında bulunuyorsunuz. Aslında Jüpiter fırsat demektir, fakat siz Jüpiter’i olayları büyütüp belirli bir noktaya takılı kalmak biçiminde kullanıyorsunuz. Biraz iyimser açıdan bakacak olursanız, sözünü etmiş olduğunuz kötü durumun aslında şansınız olduğunu anlayacaksınız. İsteklerinizi yaptırmak için yakınlarınızı zorlamayın ve olayları büyütmeyin. Sevdiğiniz kişinin yükselen burcu Yengeç ve aslında uyumlu bir çiftsiniz. Üstelik sizin sorguladığınız gibi onun duyguları da derinleşiyor ve hem kendisini, hem de ilişkilerini sorguluyor. Aslında duygularınızı birbirinize yansıtıyorsunuz. Sizin kötümser haliniz değiştiği zaman onun da değiştiğini anlayacaksınız. Yıl sonuna doğru evlilik hazırlıkları yapabilirsiniz fakat aceleci davranmayın.

<ı>á RUMUZ: AKREP-YENGEÇ

Fikirlerinizin her an değiştiğini ve bundan rahatsızlık duyduğunuzu belirtiyorsunuz. Akşam başka bir düşünceyle yatıp sabah başka bir fikirle kalkmak, sizin zihin faaliyetinizden kaynaklanıyor. Pluto sizi tetiklemiş ve değişim zamanınız gelmiş. Ancak doğum haritanız sizin son derece tedbirli biri olduğunuzu ve önünüzü görmeden adım atmadığınızı işaret ediyor. Aslında bazı şeyleri değiştirmeyi çok istiyorsunuz fakat bir türlü karar verip harekete geçemiyorsunuz. Gün içinde karşılaştığınız bir olay üzerine içinizden yükselen değişim arzuları düşüncelerinizi harekete geçiriyor ve karar veriyorsunuz. Fakat akılcı ve temkinli tarafınız biraz sonra farklı düşünceler üretmenize neden oluyor ve fikirleriniz değişiyor. Bu şekilde yaşamak elbette zor. Hem özgür olmak isteyip hem de emniyette olmak isteyince içsel çatışmalar ortaya çıkar. Şimdilik acele etmeyin ve gerçekten ne istediğinizi anlamak için kendi içinize bakın. Üstelik ocak ayı boyunca geri giden Venüs, şubat ayına kadar sizi etkilemeye devam edecek ve bu sırada ne istediğinizi belirleyebileceksiniz. Şimdi sizin için karar vermek açısından pek uygun bir zaman değil.

<ı>á RUMUZ: KARARSIZ

Bu sene sizin için fırsatlar yılı olacak. Geçen yılın etkileri hala devam ediyor, fakat iyi duygular içinizde yükselmeye başlamış olmalı. Özellikle ailenizle aranızdaki sorunları çözümlemeye başlıyorsunuz ve hatta onların desteğini alacaksınız. Fakat içinizden yükselen iyi duygularla birlikte rehavet içine girebilir ve yapmanız gereken işleri erteleyebilirsiniz. Bunun sonucunda fırsatları kaçırmış olursunuz. Sorduğunuz atılımı mayıs ayında yapabilirsiniz. Fakat bütçenizi iyi yapmalısınız. Aile büyükleri bu kez sizi destekleyecekler.

<ı>á RUMUZ: İLKİN
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI