Ege Haberleri

EGE

  Büyük moral

  Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  10 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 09 Temmuz 2012 - 16:03

  40 günlük görev sürecinde yaptıklarından çok yapamadıklarıyla anılan Cihan Büyükoral, dün camianın ileri gelenleriyle buluştu. 3 eski KSK Başkanı ve Çiğli Belediye Başkanı’nın desteğini arkasında görmek, sıkıntılı günler geçiren Büyükoral’ın yüzünü güldürdü.

  Ksk'de ağır eleştirilere hedef olan Başkan Cihan Büyükoral, eski başkanlar ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile moral buldu. Büyükoral’ın dün Bostanlı’da düzenlediği kahvaltılı toplantıya Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, Çiğli Kaymakamı Mustafa Arı, eski başkanlar Cenk Karace, Cihan Türsen, Akif Ersezgin, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı.

  Yöneticilerin bir bölümünün yer almadığı organizasyona gelen Volkan Sintaç, istifa haberlerini yalanladı. Taraftarın heyecanının farkında olduğunu söyleyen Cihan Büyükoral, “Programımız hazır. Görüşmeler son aşamaya geldi. Futbolda bu hafta transferleri yapıp haftaya çalışmalara başlayacağız” dedi. Metin Solak ise, “100. yılını dolduran Kaf-Kaf’a sahip çıkmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

  İldiz de rötar yaptı
  Yeşil-kırmızılı camiada gözler sponsor arayışlarından sonuç alamayan ve kaynak yaratmakta sıkıntı yaşayan Büyükoral’ın bugün kulübün en büyük destekçisi Yaşar Holding yetkilileriyle yapacağı toplantıya çevrildi. Antrenmanların başlama tarihinin 16 Temmuz’a çekilmesinden sonra dün İzmir’e geleceği bildirilen Teknik Direktör Yücel İldiz’in de rötar yaptığı açıklandı.

  Karşıyaka Stadı yerine ARENA rüyası

  Karşıyaka camiası, Örnekköy’deki arazide stat inşaatının başlanmasını beklerken, sürpriz bir çıkış yapan Başkan Cihan Büyükoral, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nden 2010’da 10 yıllığına kiralanan Karşıyaka Stadı’nın seyirci kapasitesini 15 bin kişiye çıkarmak istediklerini açıkladı. KSK Başkanı, Örnekköy veya Çiğli’ye yapılacak 2. stada da karşı olmadıklarını dile getirdi.
  Kadir Has Stadı’nın projesini yapan firmaya tesisi incelettiklerini söyleyen Büyükoral, “Tartan pisti kaldırıp zemini aşağı çekmek suretiyle kapasiteyi artırıp, burayı modern bir stada dönüştürebilmemiz mümkün. Proje tamamlanınca TOKİ ve inşaat firmalarıyla görüşüp kulübün kasasından para çıkmadan, atıl durumdaki stadı yenilemenin yollarını arayacağız” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı