« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Büyük kupa Efes'in: 76-63

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye Kupası sahibi lacivert beyazlılar, lig şampiyonu Ülkerspor'u devirip, Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı 5. kez kazandı. Efes Pilsen’in galibiyetinde 22 sayı ile oynayan Hidayet’in rolü büyüktü.

İlk dakikalarda Efes rakibi karşısında öne geçti. Ancak Ülkerspor'un Rankin ile direnmesiyle lacivert beyazlılar farkı açamadı, Rankin ve Tolga ile sayılar bulan Ülkerspor devreyi 34-33 önde kapadı. 34. dakikayı 58-54 önde geçen Efes, Hidayet'e Hüseyin de pota altından bulduğu sayılarla destek olunca farkı açtı. 37. dakikaya 68-56 önde giren Efes, salondan da 76-63 galibiyetle kupanın sahibi olarak ayrıldı.

<ı>Beşinci kupa

Ayhan Şahenk Salonu'ndaki 14. Cumhurbaşkanlığı Kupası mücadelesinin ilk yarısı çekişme içinde ve karşılıklı basketberle geçerken, devreyi 34-33 Ülkerspor önde kapadı. İkinci yarıda oyunun kontrolünü eline geçiren Efes Pilsen, özellikle Hidayet'in sayılarıyla rakibine üstünlüğünü kabul ettirdi ve farkı giderek açıp, salondan kupayla ayrıldı.

Kupaları ‘Baba’ verdi

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel dünkü kupa maçlarını, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Yücel Seçkiner, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Tevfik Sarpkaya, Vali Erol Çakır ve Federasyon Başkanı Turgay Demirel ile birlikte izledi. Seyircilerin ‘‘Baba’’ tezahüratları ve alkışlarıyla salona giren Demirel maçlar sonrası G.Saray ve Efes Pilsen'e kupalarını verdi.

G.Saray-Brisa maçının ardından Turgay Demirel tarafından kendisine gösterilen 2001 Avrupa Şampiyonası multivizyon gösterisini izleyen Cumhurbaşkanı, İstanbul'un evsahipliği yapacağı bu organizasyon için her türlü desteği vereceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Demirel salonda havalandırma sisteminin olmaması ve aşırı sıcaktan yakındı.

SALON: Ayhan Şahenk

HAKEMLER: Memduh Öget (**), Mustafa Can (**)

EFES PİLSEN: Drobnjak (**) 14, Hidayet (****) 22, Naumoski (***) 12, Saviç (**) 6, Ufuk (**) 7, Hüseyin (**) 11, Volkan (***) 4

ÜLKERSPOR: Harun (**) 12, Anderson (*) 9, Rankin (**) 20, Alihodziç (*) 4, Haluk (**) 4, Serdar (**) 5, Tolga (**) 9, Kemal (*)

İLK YARI: 34-33 Ülker lehineBunları da Beğenebilirsiniz