« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Büyük Kolej sponsor arıyor, Oyak haber bekliyor

Sponsor bulabilmek için Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yarın akşama kadar süre isteyen Büyük Kolej, sponsor bulamaması halinde ligden çekilecek. Bu durumda Oyak Renault’a birinci lige katılması için davet mektubu gelmesi bekleniyor.

Özkan ÖZTÜRK / BURSA, (DHA)
SON GÜNCELLEME
TBL’de mücadele edecek olan kulüplerin lige katılım payı parasını ödemeleri için son gün olan 31 Temmuz’a kadar bu parayı yatırmayan ve sponsor bulabilmek için Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yarın akşama kadar süre isteyen Büyük Kolej’in, sponsor arayışlarının sonuçsuz kalması halinde yarın akşam federasyona ligden çekildiğini bildiren yazı göndereceği öğrenildi.

Büyük Kolej’in ligden çekildiğini bildirmesi durumunda ise ikinci ligi dördüncü sırada bitiren Oyak Renault’a da Basketbol Federasyonu’ndan birinci lige katılması için davet mektubu gelmesi bekleniyor.

Oyak Renault camiası, son güne kadar parayı ödemeyen Büyük Kolej’e ek süre vermesinin çifte standart olduğunu belirterek, federasyonun Oyak Renault’u 1. Lig’e davet etmesi gerektiği görüşünü savunuyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz