« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Büyük Kartal

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

Gördüklerime şaşırdığım ve inanamadığım için maçın sonucunu beklemeden heyecan ve coşkuyla hemen kaleme sarılıyorum. Ve izlediğim Beşiktaş'ı kelimelere dökerek anlatmaya çalışıyorum...

Öyle bir Beşiktaş ki, ilk 20 dakikada sahanın her noktasını olağanüstü bir beceri ve etkinlikte kullanıyor. Yüksek temposunu çabuk oyun ve mükemmel bir pas yüzdesiyle süsleyerek rakibi kroke ediyor.

Öyle bir Beşiktaş ki, özveri ve yardımlaşmayı hiç eksiltmeden sahanın her bölgesine taşıyarak gerçek bir şampiyon gibi oynuyor.

Öyle bir Beşiktaş ki, hep eleştirildiği kanatlarından dinmeyen, tükenmeyen ataklar geliştirip rakip ceza sahası içinde sürekli pozisyon kovalıyor. Serdar şahane oynuyor, Şifo basmadık yer bırakmıyor. Tayfur, Yankov ve Erkan fizik güçlerini son demine kadar zorluyor. Recep, Rahim ve Alpay rakibe tek pozisyon rahatlığı bile vermiyor. Amokachi ve Oktay rakip savunmayı hallaç pamuğu gibi atıyor.

Ve işte böyle bir Beşiktaş, ilk 45 dakikaya sığdırdığı iki gol ve alkışlarla soyunma odasına gidiyor.

Söylediğim gibi, maçın sonucunu beklemeden ve skora hiç bakmadan yazıma noktayı koyuyorum. Son 45 dakikada Beşiktaş neler yapar hiç bilemiyorum. Böyle bir Beşiktaş kaybederse, herkes gibi ben de kahrolurum. Ama izlediğim ilk 45 dakikanın keyfini hatırladıkça, yaşayacağım son beni hiç ilgilendirmiyor. Herkes gibi ben de üzülebilirim.


Bunları da Beğenebilirsiniz