HATAY HABERLERİ

Büyük Karaçay'da haziranda su tutulacak

DHA
28.04.2017 - 17:06Son Güncelleme :
DHA

DEVLET Su İşleri 6'ncı Bölge Müdürü Mevlüt Aydın, Hatay’da yapımı devam eden Büyük Karaçay Barajı inşaatında incelemelerde bulundu. Aydın, hazırin ayında barajda su tutulmaya başlanacağını söyledi.
Sulama, enerji ve içme suyu amaçlı inşa edilen barajın 35 bin 540 dekar arazinin sulanmasını sağlayacağını, temelden yüksekliğinin 105 metre olduğunu belirten Aydın şu bilgileri verdi:
"Tecrübeli bir ekip tarafından gerçekleştirilmekte olan ön yüz beton kaplama bu yılın haziran ayında tamamlanacak olup yine haziran ayı sonunda su tutulması hedeflenmektedir. Ayrıca Büyük Karaçay Barajından Hatay Arıtma Tesisine yılın son çeyreğinde test için ham su verilecek."
İnceleme gezisine DSİ Bölge Müdür Yardımcıları Nevzat Tatar, Recep Karagözler ve Nurettin Pelen, 63. Şube Müdürü Mehmet Ekinci ve yapı denetim görevlileri de katıldı.

Ramazan ÇELİK/HATAY, (DHA)
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Büyük Karaçay'da haziranda su tutulacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyük Karaçay'da haziranda su tutulacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı