Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Büyük kapışma bugün

Dünyanın en çok izlenen motor sporları organizasyonu için olağanüstü güvenlik önlemleri alındı ve geçen yıl yaşanan otopark sorunu gibi olumsuzluklar giderildi. Yurdışından 40 binin üzerinde izleyicinin geldiği bildirildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FORMULA 1’de "Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix’i"nin yapılacağı İstanbul Park, bugün sezonunun en kritik yarışlarından birine sahne olacak. Yine geçen yıl İstanbul Park’ta bütün yarışçıların büyük sorunlar yaşadığı 8’inci viraj, bir anda dikkatleri çekmişti. Bugünkü yarışta şampiyona lideri Renault pilotu Fernando Alonso yerini korumaya, takipçisi, 7 şampiyonlukla F1 tarihinin en başarılı pilotu kabul edilen Ferrari pilotu Michael Schumacher ise 10 puanlık farkı kapamaya çalışacak.

Türkiye Grand Prix’sine Honda pilotu Jenson Button, son Macaristan yarışının birincisi olarak katılacak. Geçen yılın İstanbul Park galibi Kimi Raikkonen ise McLaren’a 2006’nın ilk yarışını kazandırmak amacında.

EN BÜYÜK PADOK/images/100/0x0/55ea6f0af018fbb8f87fa444

Yarışların yapılacağı İstanbul Park, 120 bin metrekare ile dünya pistleri arasında en büyük padok alanlarından birine sahip. 600 basın mensubunun aynı anda çalışabilmesine imkan tanıyan modern medya merkezlerinden birini bünyesinde bulunduran İstanbul Park, en ileri teknoloji kullanılan yarış kontrol merkezlerinden birine de sahip bulunuyor. İstanbul Park Pisti, bugüne dek 5’i uluslararası olmak üzere 27 yarışa ev sahipliği yaptı.

İstanbul Park’ta bu yıl "tribün bileti" alanlara verilen otopark giriş sticker’ı sayesinde pist çevresinde kargaşa yaşanmayacağı, araç park etme sorununun en aza ineceği bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler