Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Büyük kapışma

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>F.Bahçe Başkanı Yıldırım, Kalkavan-Soydan ikilisine tavır koydu

SarI lacivertli kulüpteki yönetim krizi dün doruk noktasına çıktı. Başkan Aziz Yıldırım, basın mensuplarına, ‘‘Bundan sonra transferlerle ilgili bütün haberleri benden alacaksınız’’ dedi. Şadan Kalkavan, Futbol Şubesi Sorumluluğunu bırakırken, üç ay rapor alan Selim Soydan, yönetim kurulu toplantılarına katılmayacak.

<ı>Yıldırım el koydu

F.Bahçe'de büyük kapışma.... Mustafa Denizli'nin sarı lacivertli takımın başına geçmesiyle gerginleşen Yıldırım-Kalkavan ilişkileri, Denizlisporlu Ümit'in Beşiktaş'a transferiyle koptu. Şadan Kalkavan'ın futbol şube sorumluluğu ve transfer komitesi başkanlığından istifa edeceğini açıklaması üzerine Yıldırım olaya el koydu ve dün sabah bomba gibi açıklamalar yaptı.

<ı>Suçlamalar

‘‘Beni suçlayanlar, önce transferi bitirsin’’ diyerek Kalkavan'a gönderme yapan Yıldırım basın mensuplarına şunları söyledi: ‘‘Bundan sonra transferlele ilgili bütün haberleri benden alacaksınız. Doğruları ben söyleyeceğim.’’ Yıldırım, Kalkavan'ın önceki gün Ümit'in transferi sırasında telefonla kendisine ulaşamaması konusuna da, ‘‘Doktora gittiğim bir sırada beni arıyorlar’’ karşılığını verdi.

<ı>Gayene ulaştın

Yıldırım'la ters düşen ve futbol şube sorumluluğu ile transfer komitesi başkanlığından ayrıldığını bugün yapacağı basın toplantısıyla açıklayacak olan Şadan Kalkavan, kulüpten ayrılırken şunları söyledi: ‘‘İki başlı hareket edilirse hiçbir şey olmaz. Başkana ‘gayene ulaştın' dedim. Başarılı olursa şapka çıkarırım. Yalnızca futbol şubesi başkanlığından ayrıldım. Yönetim kurulu üyeliğim devam ediyor.’’

<ı>Soydan rapor aldı

Şadan Kalkavan’la kader birliği yapan yardımcısı Selim Soydan'ın aynı şekilde görevinden ayrılacağı öğrenildi. Soydan'ın üç aylık rapor alıp, yönetim kurulu toplantılarına katılmayacağı belirtildi. Bu arada futbol şube sorumluluğuna teknik direktör Mustafa Denizli'ye yakınlığı ile bilinen Murat Özaydınlı'nın getirileceği sızan haberler arasında.


Bunları da Beğenebilirsiniz