« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Büyük hedeflere koşacağız"

Buz Pateni Federasyonu Başkanı Fahrettin Kandemir, geçen yıl buz dansı branşında kazanılan gümüş madalya ile Cumhuriyet tarihinde bir ilke imza attıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kandemir, 2011 yılına ilişkin yaptığı değerlendirmede, Ocak ayında Erzurum'da düzenlenen Üniversitelerarası Kış Oyunlarında, buz dansı branşında alınan gümüş madalyanın bu alanda bir ilk olduğunun altını çizdi.

Aralık ayında İstanbul'da ilkini düzenledikleri Uluslararası İstanbul Cup yarışmasıyla uluslararası federasyonun faaliyet takviminde yer almayı başardıklarını ve bu yarışı geleneksel hale getirmeyi planladıklarını kaydeden Kandemir, “İstanbul Cup, genç bayanlar ve erkekler kategorilerinde altın madalya alırken, yine genç erkekler kategorisinde ve gençler buz dansı branşında da bronz madalya aldık” dedi. Yapılan ulusal ve uluslararası yarışma ve kamplarla iyi bir yıl geçirdiklerini ifade eden başkan Kandemir, değerlendirmesinde şu görüşlere yer verdi:

“Büyümeye devam eden kurumsal kimliğimiz ile birlikte uluslararası arena da alınan yeni yarışmalarla ülkemizi ve federasyonumuzu en iyi şekilde temsil ettiğimiz inancındayız. 2012 yılı, 2014 Olimpiyatlarına hazırlık sürecinde bizim için önemli bir başlangıç olacaktır. Yeni yılda bünyemizdeki branşlara gönül ve emek veren sporseverlerle birlikte, çalışmalarımıza ara vermeksizin, her geçen gün daha büyük hedeflere koşacağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz