Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Büyük gözaltı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa'nın dev kulüplerine futbolcu pazarlayan organizatörler, pazar günü oynanacak maç için İstanbul'a geliyor. Karşılaşmayı 7 ünlü organizatör izleyecek.

Türk basın mensupları maç için tüm kontenjanlarını doldururken Almanya, Hollanda, Bosna ve Romanya’dan gazeteciler TSYD’ye akreditasyon için başvurdu

<ı>Yıldızlar vitrinde

Fenerbahçe ile Galatasaray pazar günü hem ezeli rekabette, hem şampiyonluk yarışında büyük önemi olan randevuya hazırlanırken, dev derbinin heyecanı sınırları aşarak Avrupa'ya ulaştı. F.Bahçe ve G.Saray'ın yıldız futbolcuları pazar akşamı Ali Sami Yen Stadı'nda takımlarının başarısı için ter dökerken, Avrupalı organizatörlerin de göz hapsinde olacak.

<ı>Avrupa kapıları

Avrupa'nın ünlü kulüplerine futbolcu pazarlayan 7 ünlü organizatör pazar akşamı oynanacak maçta tribünde, G.Saray ve F.Bahçe forması giyen Türk futbolunun yıldız isimlerini izleyecek. Bu sayede derbi maçı bir yandan her iki takıma şampiyonluk yarışında kilit rol oynarken bir yandan da futbolculara belki de Avrupa kapılarını açacak.

<ı>Gıazeteci hücumu

Avrupa'nın maça ilgisi, organizatörlerle sınırlı değil. Türk basın mensupları derbi için tüm kontenjanlarını kullanırken, Almanya, Hollanda, Bosna ve Romanya'dan da gazeteci ve televizyoncular Türkiye Spor Yazarları Derneği'ne başvurup Ali Sami Yen Stadı'na girmek istediklerini belirterek akreditasyon talebinde bulundular.

<ı>Görülmemiş ilgi

Evet, her zaman bir başka oluyor ezeli rekabet heyecanı. Ancak bu hafta sonu oynanacak maç görülmemiş bir ilgiyle karşılandı. Televizyonda her hafta Türkiye'nin gündeminin masaya yatırıldığı bir tartışma programında konu derbi... Ali Sami Yen Stadı'nda numaralı tribün bilet fiyatları 50 milyon lira... Herkes bu maçı konuşuyor... Ve pazar akşamı da son söz futbolcularda olacak...
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler