Ege Haberleri

    Büyük finale 8 gün kaldı

    Hürriyet Haber
    06.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

    Genç Nota Liselerarası Müzik Yarışması’nın Eskişehir, Antalya ve İzmir yarı finallerinin ardından son yarı final yarışması, 8 Mayıs 2011 tarihinde Ankara’da 65 okul grubunun katılımı ile yapılacak.

    ANKARA Hürriyet’in Çankaya Belediyesi’nin işbirliği ile dördüncüsünü gerçekleştirdiği Genç Nota Liselerarası Müzik Yarışması’nın büyük finaline 8 gün kaldı. 65 okul grubu, final sahnesi için mücadele verecek.Müzik dünyasının en önemli etkinlikleri arasında yerini alan Genç Nota’ya bu yıl Ankara ile birlikte İzmir, Antalya ve Eskişehir’den toplam 117 okul, rock ve pop müzik orkestraları ile başvuruda bulundu.

    Yarışmanın 5 okulun katılımı ile 17 Nisan’da gerçekleşen Eskişehir elemelerinde, 3 okul final yarışmasında sahne almaya hak kazandı. Yarışmanın 24 Nisan’daki Antalya Elemeleri’nda katılan 14 okuldan 7 tanesi, İzmir Elemeleri’inde ise katılan 24 okuldan 9 tanesi finale gelmeye hak kazandı.
    8 Mayıs’da Nevzat Ayaz Anadolu Kız Teknik ve Meslek Lisesi salonunda yapılacak Ankara elemeleri, bütün gün sürecek ve seyirciye kapalı olacak.

    Gençler için gönül verenler

    Çankaya Belediyesi’nin işbirliği ile gerçekleşen Genç Nota’ya bu yıl da gönülden destek veren, gençler için bütün imkanlarını zorlayan kuruluşlar bulunuyor.
    Sadece Ankara’nın değil, Türkiye’nin ek köklü eğitim kurumlarından birisi olan Hacettepe Üniversitesi, bu yıl liseli genç müzisyenlere el uzattı.
    Dünya üzerinde çok sayıda önemli ve büyük organizasyonu yürüten Fransız GL Event firması ile Türk ortağı Serenas Group Ankara’nın en büyük, dünyanın ise üçüncü büyük kongre merkezi olan ATO Kongre Merkezi’nin kapılarını Genç Nota’ya açtı.
    Genç Nota’ya gönül veren bir diğer kuruluş olan Barışkent Gayrımenkul ise Ankara dışından gelecek yüzün üzerinde liseli müzizsyeni a’dan z’ye ağırlamak için kolları sıvadı. Sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle tanınan Barışkent Gayrımenkul’un, sadece geçtiğimiz yıl içinde destek verdiği 80 proje bulunuyor.

    Haggard fırtınası

    Genç Nota’nın bu yıl hem gençlere hem de müzikseverlere en önemli armağanlarından bir tanesi, dünya çapında ünlü Avrupalı senfonik metal grubu Haggard’ın muhteşem konseri ve şovu olacak.
    Yaklaşık 20 kişilik dev kadrosu ile Haggard’ın vereceği konser, final yarışmasının hemen ardından ücretsiz, davetiyesiz ve halka açık olarak gerçekleşecek.

    Sahne çıkış sıraları

    Genç Nota Ankara Elemeleri’nde, başvuru sayısının fazla olması nedeniyle, gruplar saat 10:00-13:00 / 14:00- 17:00 / 18:00- 20:00 olmak üzere üç saat diliminde yarışacaklar. Buna göre grupların sahneye çıkacakları saat dilimleri şöyle:

    SAAT 10:00-13:00 ARASINDA ÇIKACAK GRUPLAR VE SIRALARI:
    1) 50. Yıl Lisesi
    2) Abidinpaşa Endüstri Teknik ve
         Endüstri Meslek Lisesi
    3) Altındağ Gazi Anadolu Lisesi
    4) Altındağ İnönü Lisesi
    5) Ankara Anadolu Lisesi
    6) Ankara Atatürk Anadolu Lisesi
    7) İncirli Lisesi
    8) TED Kdz. Ereğli Lisesi
    9) Ankara Atatürk Lisesi
    10) Ankara Cumhuriyet Lisesi(Cumhuriyet Anadolu Öğretmen Lisesi)
    11) Ankara Fen Lisesi
    12) Ankara Lisesi (Anadolu)
    13) Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Okulları
    14) Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi
    15) Aydınlıkevler Anadolu Lisesi
    16) Ayrancı Aysel Yücetürk Lisesi
    17) Bahçelievler Deneme Lisesi
    18) Celal Yardımcı Lisesi
    19) Çankaya Anadolu Lisesi
    20) Çankaya Ayhan Sümer Anadolu Lisesi
    21) Çankaya Doğa Anadolu Lisesi

     

    SAAT 14:00-17:00 ARASINDA ÇIKACAK GRUPLAR VE SIRALARI:
    1) Çankaya Kılıçarslan Lisesi
    2) Çankaya Lisesi
    3) Çankaya Lİsesi
    4) Çankaya Milli Piyango Anadolu Lisesi
    5) Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi
    6) Elvankent Bilgi Anadolu Lisesi
    7) Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi
    8) Eryaman Lisesi
    9) Etimesgut Anadolu Lisesi
    10) Gazi Anadolu Lisesi
    11) Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi
    12) Halide Edip Lisesi
    13) Kaya Bayazıtoğlu Lisesi
    14) Kırkkonaklar Anadolu Lisesi
    15) Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi
    16) Mehmetçik Lisesi
    17) Mimar Sinan Anadolu Meslek Lisesi
    18) Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi
    19) Mustafa Kemal Lisesi
    20) Özel Arı Fen Anadolu Lisesi
    21) Özel Ayşeabla Koleji
    22) Özel Bilkent Lisesi

     

    SAAT 18:00-20:00 ARASINDA ÇIKACAK GRUPLAR VE SIRALARI:

    1) Özel Büyük Kolej
    2) Özel Erken Başarı Koleji
    3) Özel Evrensel Fen Lisesi
    4) Özel İlkem Koleji
    5) Özel Jale Tezer Anadolu ve Fen Lisesi
    6) Özel Nesibe Aydın Okulları
    7) Özel Tevfik Fikret Lisesi
    8) Özel Yüce Okulları
    9) Polatlı Duatepe Lisesi
    10) Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
    11) Rauf Denktaş Lisesi
    12) Reha Alemdaroğlu Lisesi
    13) Sincan Fatih Anadolu Lisesi
    14) Şevket Raşit Hatipoğlu Lisesi
    15) TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi
    16) Tınaztepe Lisesi
    17) TOKİ Anadolu Lisesi
    18) Türk Telekom Anadolu Teknik Lisesi
    19) Ufuk Arslan Anadolu Lisesi
    20) Ümitköy Anadolu Lisesi
    21) Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi
    22) Bahçelievler Anadolu Lisesi

    İŞTE ÖDÜLLER

    ? En İyi Yorum Ödülü 5 bin TL
    ? En İyi Beste Ödülü 5 bin TL
    ? En İyi Kız Solist Ödülü 5 bin TL
    ? En İyi Erkek Solist Ödülü 5 bin TL
    ? En İyi Sahne Ödülü  2 bin TL
    ? Jüri Özel Ödülü  2 bin TL
    ? Gelecek Vaat Eden Enstrümanist Ödülü (bireysel) Bin TL
    ? Gelecek Vaat Eden Kız Solist Ödülü (bireysel) Bin TL
    ? Gelecek Vaat Eden Erkek Solist Ödülü (bireysel)  Bin TL
    ? Genç Nota Sürpriz ö. Bin TL

     

     

     

    Etiketler:
    

      EN ÇOK OKUNAN HABERLER

        Sayfa Başı