ANKARA HABERLERİ

Büyük finale 7 gün kaldı

Hürriyet Haber
07.05.2011 - 00:00Son Güncelleme :

Genç Nota Liselerarası Müzik Yarışması’nın Eskişehir, Antalya ve İzmir yarı finallerinin ardından son yarı final yarışması, 8 Mayıs 2011 tarihinde Ankara’da 65 okul grubunun katılımı ile yapılacak.

Hürriyet Haber

ANKARA Hürriyet’in Çankaya Belediyesi’nin işbirliği ile dördüncüsünü gerçekleştirdiği Genç Nota Liselerarası Müzik Yarışması’nın büyük finaline 8 gün kaldı. 65 okul grubu, final sahnesi için mücadele verecek.Müzik dünyasının en önemli etkinlikleri arasında yerini alan Genç Nota’ya bu yıl Ankara ile birlikte İzmir, Antalya ve Eskişehir’den toplam 117 okul, rock ve pop müzik orkestraları ile başvuruda bulundu.

Yarışmanın 5 okulun katılımı ile 17 Nisan’da gerçekleşen Eskişehir elemelerinde, 3 okul final yarışmasında sahne almaya hak kazandı. Yarışmanın 24 Nisan’daki Antalya Elemeleri’nda katılan 14 okuldan 7 tanesi, İzmir Elemeleri’inde ise katılan 24 okuldan 9 tanesi finale gelmeye hak kazandı.
8 Mayıs’da Nevzat Ayaz Anadolu Kız Teknik ve Meslek Lisesi salonunda yapılacak Ankara elemeleri, bütün gün sürecek ve seyirciye kapalı olacak.

Gençler için gönül verenler

Çankaya Belediyesi’nin işbirliği ile gerçekleşen Genç Nota’ya bu yıl da gönülden destek veren, gençler için bütün imkanlarını zorlayan kuruluşlar bulunuyor.
Sadece Ankara’nın değil, Türkiye’nin ek köklü eğitim kurumlarından birisi olan Hacettepe Üniversitesi, bu yıl liseli genç müzisyenlere el uzattı.
Dünya üzerinde çok sayıda önemli ve büyük organizasyonu yürüten Fransız GL Event firması ile Türk ortağı Serenas Group Ankara’nın en büyük, dünyanın ise üçüncü büyük kongre merkezi olan ATO Kongre Merkezi’nin kapılarını Genç Nota’ya açtı.
Genç Nota’ya gönül veren bir diğer kuruluş olan Barışkent Gayrımenkul ise Ankara dışından gelecek yüzün üzerinde liseli müzizsyeni a’dan z’ye ağırlamak için kolları sıvadı. Sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle tanınan Barışkent Gayrımenkul’un, sadece geçtiğimiz yıl içinde destek verdiği 80 proje bulunuyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Büyük finale 7 gün kaldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mayıs 2011 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyük finale 7 gün kaldı haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı