« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Büyük Britanya sonunda muradına erdi

2012 Oyunları Olimpiyatları'nın ev sahibi Büyük Britanya, 5 gündür yolunu gözlediği ilk altın madalyasını kazanmayı başardı.

Çağrı Develioğlu
SON GÜNCELLEME

Kürekte kadınlar 2 dümencisiz kategorisinde mücadele eden Helen Glover ve Heather Stanning, Londra 2012'de Birleşik Krallık'ı sevindirmeyi başardı.

Yarışın başında hemen öne çıkan Glover-Stanning işbirliği rakipleriyle arasındaki farkı hemen açtı. Yol yarılandığında en yakın rakip Yeni Zelanda idi, ancak onlarında umudu kalmamıştı. İkili bitiş çizgisini geçtiğinde çığlık atarak kutlama yapanlar arasında Cambridge Dükü ve Prens Harry de yer alıyordu. Glover ve Stanning en yakın rakibine 500 metre fark atarak altına uzanırken, bu tarihi anın anlamı büyüktü.

Üçüncü kez olimpiyatlara ev sahipliği yapan Londra'da, Britanyalılar ilk altınını kazanmayı başardı. Madalyasını aldıktan sonra hayli mutlu görünen Stanning, "Aynı anda iki hissi yaşıyorum. Parçalanmış durumdayım, ancak bir o kadar da mest oldum" derken; takım arkadaşı Glover ise, "Burası bizim gölümüz! Ve şu anda tüm Britanya'nın" şeklinde konuştu.

Gümüş madalya Avustralya'ya giderken, üçüncülük yarışın sonlarına doğru temposu düşen Yeni Zelanda'nın oldu.

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz