Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Büyük başarı

FENERBAHÇE zorlanmadan Sivasspor’u geçti. Bir, iki yerde zorlandı. Ama skor farkını ikiye çıkarınca rakiple dalga geçerek, hedefsiz ve gereksiz pas yapmaya başladılar.

Ama gol yedikten sonra da hemen cevabını verdiler.İki takımdan birisinin hedefi varken, diğerinin olmayınca maçtan da keyif alınmıyor. Fenerbahçe seyircisi haliyle, skordan keyif aldı. Sonunda da şampiyon oldular.Şampiyonluk kolay gelmiyor. Bir sezon bütün takımlar, hakem hatalarından bahsettiler. Ama bunlar şartlı yapılmazsa, doğal hatalar olursa zaten sonunda herkese eşit hata yapılıyor ve ipi de hak eden göğüslüyor.

F.Bahçe’nin alternatif bir kadro yapısı var. Ama bu kadro sadece Süper Lig için geçerli ve başarılı olabilecek bir kadro. Şampiyonlar Ligi’nde çok zorlanırlar.

Daha ne yapsınlar

Sarı lacivertlilerin, bu kadar puan farkını kapattıktan sonra, şampiyon olmaları büyük başarı. Sivasspor’u tebrik etmeye hakkımız yok. Çıktılar, ellerinden geldiği kadar mücadele ettiler. Çünkü onlar bu sene Rıza Çalımbay’ın gelmesiyle kümede kalarak bence başarılı bir sezon geçirdiler. Onun için de zaten bu karşılaşmaya rehavetli çıktılar.Yağan yağmura rağmen Sivasspor sahasının zemini bayağı iyiydi. Hakem Fırat Aydınus zorlanmadan, düzgün bir maç yönetti. Zaten Aydınus, bu sezonun genelini başarılı geçirdi. Yalnız bir çift lafım var Aleks Taşçıoğlu’na. Bu Taşçıoğlu sanki safrakesesi taşı gibi. Eğer zamanında müdahale edilmezse, hem safra kesesine hem de vücudun geneline sirayet edebilir. Ben onu kafama kazıdım. Ama o, cin olmadan şeytan olanlardan. Bazılarına yedirebilir ama bu işi bilenlere zor yedirir.

BEĞENDiM
Karşılaşmada 7 gol atıldı. Hepsi de 4 Eylül Stadı gibi güzeldi.

BEĞENMEDiM
Futbolun kalitesini beğenmedim. Ama daha da önemlisi Süper Lig’de oynanan futbolun genelini hiç beğenmedim.

DİKKAT
F.Bahçe’nin de kalırsa Trabzonspor’un da Şampiyonlar Ligi’nde işleri çok zor.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI