Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Büyük abi'ye üniversiteden red

  A.A
  03 Ekim 2007 - 18:22Son Güncelleme : 03 Ekim 2007 - 18:22

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada tutuklu sanıklardan Erhan Tuncel'in, Karadeniz Teknik Üniversitesindeki (KTÜ) öğrenimine devam etme istediğine olumsuz yanıt verildiği bildirildi.

  KTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi olan Tuncel, tutuklanmasından bir süre sonra, KTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına gönderdiği dilekçede, 5275 Sayılı Ceza ve Ceza İnfaz Kurumlarının yönetimi ile ceza ve güvenlik tedbirlerinin infazı hakkındaki tüzük gereği, öğrenim hakkını sürdürmek istediğini belirtti.

  Dilekçede, tutuklu bulunmasından dolayı öğrenimine devam etmek için yasal haklarının ne olduğunu soran Tuncel, masraflar için alınan harç parasının ötelenip ötelenmeyeceği, posta veya mail yoluyla ders kaydının yapılıp yapılamayacağına ilişkin bilgi istedi.

  KTÜ Öğrenci İşleri Başkanlığınca Tuncel'e gönderilen cevapta ise derslere yazılma ve sınavlara girmesinin mümkün olmadığı belirtilerek, ancak tutukluluğu beraat etmek suretiyle sona ermiş olan öğrencilerin geçen süre içinde izinli sayılabileceği kaydedildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı