"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Büyü sandığı buldum

Rumuz: ORİONMSDTanımadığım bir kız ve bir erkek ile birlikte, büyük bir evin uzun süre kullanılmamış çatı katına çıkıyorum.

Etrafta tozlanmış eşyalar ve bir çeyiz sandığı var. Koyu kahverengi ve üstü bombeli bir hazine sandığına benziyor ama büyük. Sandık kilitli değil. Kapağı açtığımda içinde yüzlerce Latin harfiyle yazılmış dualar görüyorum. İlk önce ne olduğunu anlamıyorum ama daha sonra duaların yazıldığı kağıtların arkasına baktığımda bu duanın ne işe yaradığını ve nasıl kullanılması gerektiğini anlatan Türkçe yazılarla karşılaşıyorum. Biraz daha incelediğimde bunların büyü yapmak amacıyla yazılmış yazılar olduğu anlıyorum. Diğer iki arkadaşa dönüp içeride hayatımda hiç duymadığım büyülerin olduğunu ve yanlış ellere geçerse kötü şeyler olabileceğini söyleyip sandığı kapatıyorum. Diğer iki arkadaş ’Haklısın’ diyorlar ama, yüzlerindeki ifadeden o duaları istediklerini seziyorum ve içimden bu büyü yazan yüzlerce kağıdın bir şekilde imha edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

YORUM:

Rüyanız, izlediğiniz veya okuduğunuz bir şeye istinaden görülmüş bir mizansen değilse, çevrenizde bu tür işlerle uğraşan kişilerin konuşmaları kafanızı karıştırdığı için bu rüyayı görmüş olabilirsiniz. Veya hayatınızda bazı şeyler iyi gitmiyorsa, "Üzerimde bir büyü var galiba, her şey ters gidiyor" iç sesi rüyanızda kendinizi bu şekilde göstermiş olabilir.

Olmadığını düşünüyorum ama, her ne kadar büyülere inanmasak da bu insanların bizlere büyü yaptırmasına engel olamayacağı için, size yapılmaya çalışılan bir büyüyü hissetmiş ve bu nedenle bu uyarıcı rüyayı görmüş olabilirsiniz.

Sabırsız cumartesi

Bugün gökyüzünde gözlenen Uranüs ve Güneş arasındaki olumlu açı ve Koç’taki Ay, ani beklentilerimizin, olaylar karşısında verdiğimiz ani tepkilerin fazlalaşacağına, yeni ortamlara hızla adapte olma isteğimize, ani gelişen yeni projelere ve hareketlerimizin hızla sonuçlarını görme isteğimize işaret ediyor. Bugün üzerinizde büyük bir enerji hissedebilirsiniz. Bu enerjiyi yollarda hız yaparak, sağ gösterip sol vurarak, kaş derken göz çıkartarak değil, kendi hayatınıza ve insanlığın yararına en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz alanlarda kullanabileceğiniz, huzurlu ve eğlenceli bir cumartesi diliyorum. Sevgiyle kalın.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI