"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Bütün ve sarıya boyanmıştı

RUMUZ: ÇOK KORKUYORUMBenim rüyamda, bütün ev altın sarısına boyanmıştı.

Salonda hiç eşya yoktu. Solondaki eşyalar ve ailemdeki insanların saçları da sarıya boyanmıştı. Boyacı evi temizlemek için geldi. Ben boyacıya "Bu sarı renk ne zaman geçer?" diye sordum. Bana, ikinci boya olunca geçeceğini söyledi. Annem de, başka bir adamla konuşmuş, o da önemli değil demiş. Acaba; bu rüya haberci bir rüya mı? Çok korkuyorum.

Yorum: Geleneksel yorumların olumsuz yansımaları aklınızı karıştırmış ama rüyanızın bu tür geleneksel anlamlarla uzaktan yakından bir ilgisi yok, rahat edebilirsiniz. Rüyada evinizin, aile üyelerinizin ve mobilyalarınızın boyanmış olması, sizin ve ailenizin ya da sizin veya ailenizin, şu dönemlerde içerisine girdiği, yeni, istemdışı bir sürece dikkat çekiyor. Belki mecbur olduğunuz için, ama sanırım daha çok, insanları kırmamak adına, istemeden de olsa kabul ettiğiniz bazı olaylar rüyanıza bu şekilde yansımış.

Rüyam gelecekten haber vermiş olabilir mi

RUMUZ: PARA ÖDÜLÜ

Bir gece rüyamda bana bir mağazadan yaptığım alışverişten sonra yapılan bir çekiliş sonucu çok büyük bir para çıkıyor. Bu ara ailem çok sıkıntıda olduğundan bu parayı onlara vermeye çalışıyorum, ama bu işlemi birinden saklamaya çalışarak yapmak istiyorum. Parayı görmedim ama alacağım kesindi. Ertesi gün, rüya yorum kitabına baktım ve rüyada görülen paranın bir servet kaybına işaret ettiğini yazıyordu. O gün ailem çok büyük bir mal kaybı yaşadı. Bu nedenle gördüğüm rüyanın gerçek oluşu beni korkuttu. Rüyalarımız bize önceden, gerçek hayattan bu kadar bilgi verebilir mi?

Yorum:
Rüyanız, ailenizin para kaybı yaşayacağını haber vermek üzere ortaya çıkmış, haberci bir rüya değil. Aileniz, sizin bana gönderdiğiniz mailde de görüldüğü gibi, maddi sıkıntı yaşadığı bir dönemdeymiş, dolayısıyla gerçek hayatınızda, sizin onlara yardım etme isteğiniz, rüyanızda onlara vermek üzere kazandığınız para ödülüyle kendini göstermiş. Hatta dikkat ederseniz, parayı birilerinden saklayarak ailenize teslim etmeye çalışıyorsunuz rüyanızda. Bu da, gerçek yaşamda, herhangi bir mal varlığının başkalarının eline (ailenizin borçları veya onlardan talep edilen para v.b.) geçeceğinin rüyanızdaki simgesi. Dolayısıyla, rüyanız mevcut parasal kayıpların üzerinizdeki baskısı sonucu oluşmuş, parasal kayıplar olacağının habercisi değil. Rahat olun, eminim tüm sıkıntılar geride kalacaktır...
X