Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bütün futbolcular Tayfur dedi

Beşiktaşlı oyuncular, hocalarının önümüzdeki sezon da takımda kalmasını istiyor.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Siyah beyazlı yönetim, bir yandan yabancı hocalarla görüşürken, diğer taraftan da futbolcuların görüşlerine başvurdu.

BEŞİKTAŞ’ta Bernd Schuster’in görevden ayrılmasından sonra takımın başına geçen yardımcısı Tayfur Havutçu, kısa sürede kendisini sevdirmeyi başardı. Öyle ki, yönetim yabancı teknik adamlarla görüşmelerini sürdürürken futbolcuların hemen hemen tamamı genç çalıştırıcının önümüzdeki sezon da takımın başında kalması yönünde görüş belirtti.

Temaslar sürüyor
Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ile futbol komitesinden Serdal Adalı ile Cengiz Zülfikaroğlu, teknik adam konusunda sessizliklerini korurken, basında birçok isim üzerinde görüş belirtiliyor. İki hafta önce İspanya’nın başkenti Madrid’de birçok teknik adamın menajer ve avukatlarıyla randevu alan Adalı-Zülfikaroğlu ikilisi, dünyaca ünlü isimlerin Türkiye’ye gelmek istediklerini duyunca şaşkınlıklarını gizleyemediler.Menajerler başta Atletico Madrid’in hocası Flores olmak üzere, İspanyol Benitez, Ajax’ı çalıştıran Jol, Hollandalı Van Gaal ve Brezilyalı Luxemburgo ve Zago’yu önerirken, Demirören ve yöneticiler bu konuda futbolcuların da görüşlerine başvurdu.

Teknik heyetten memnunuz
Önceki gün Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde, Beşiktaş’ta forma giyen yerli ve yabancı futbolculara, “Yeni sezonda takımın başında kim olsun?” sorusunu yönelten siyah beyazlı yöneticilere büyük çoğunluk “Yerli hoca olsun. Tayfur Havutçu’dan memnunuz” yanıtını verdi.

Oyuncuların bazıları kararsız kalırken, çoğunluğu “Teknik heyetimizden memnunuz. Tayfur Havutçu, Zafer Öğer, Kaan Dobra ile başarılı oluruz” görüşünü savundu. Oyunculardan yalnızca Almeida ve Aurelio, “Biz karışmayız. Yönetim bilir” dedi.


İlişkili Haberler