« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bütün bu saçmalığı daha iyi anlıyorum"

Kimi Raikkonen verdiği bir röportajda, Formula 1'de fazla şeyin değişmediğini, ancak artık ortalıkta dönen saçmalıkları daha iyi anladığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Kimi Raikkonen 2009 sezonunun sonunda Ferrari'nin belirli bir ücret ödemeyi kabul ettiği bir anlaşmayla Formula 1'den ayrılmıştı.

Bu sezon Lotus ile Formula 1'e geri dönen 2007 Dünya Şampiyonu Fin pilot şimdiden beş kez podyuma çıkmayı başardı.

32 yaşındaki pilotun yetenekleri gibi sorulara verdiği ilginç cevaplar da hala olduğu gibi yerli yerinde duruyor.

"Benim için bir şey değişmedi. Şey, evet takım farklı."

"Lotus'ta olmak harika. Burada ortam çok daha sakin. Takım elbette kazanmak istiyor ancak burada hava diğer takımlarda olduğundan daha farklı. Bunu bir övgü olarak söylemiyorum."

Kendisine gazetecilerden uzak durmanın kendisini mutlu edip etmeyeceği sorulduğunda ise Raikkonen gülerek, "Hala aynı şeyleri soruyorlar. Hiçbir şey değişmedi." cevabını verdi.

"Formula 1'de ne olduğunu biliyorum. Sporu çevreleyen bütün bu saçmalığı anlayacak kadar uzun süredir bu işin içindeyim. İnsanlar hikayeler yaratmak istiyorlar. Umurumda değil. Bazen iyi, bazense kötü ama hiç umurumda değil."

"İşinizi yapmalı ve sizi sinir eden bu gibi şeylerden mümkün olduğunca uzak kalmalısınız. Özel yaşantımı çok daha sakin ve huzurlu geçirmeye çalışıyorum."

Lotus pilotu sponsor etkinlikleri ve medya'nın da oyunun bir parçası olduğunu kabul ettiğinin altını çizdi.

"Herkes Formula 1 aracını kullanmanın işin yalnızca bir kısmı olduğunu biliyor. Elbette bu işin en önemli kısmı bu ancak böylesine büyük paraların döndüğü bir işte diğer şeyler de sürpriz değil. Yine de insanlar, gittiğimiz yerler ve yarışlar az çok aynı."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.