Gündem Haberleri

  Butonumu geri verin

  Mehmet KAYMAK / DHA
  05.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şiddet gerekçesiyle ayrıldığı eski sevgilisine karşı verilen panik butonu, ‘bir ay şiddet görmedi’ diye geri alınan kadın isyan etti: Devlet beni korumazsa, öldürecek!

  ADANA’da 3 yıl nikâhsız yaşayıp şiddet gördüğü iddiasıyla ayrıldığı 41 yaşındaki Battal S.’den ölüm tehdidi aldığını öne süren Sıdıka Ç., kendisini koruyabilmesi için verilen, ancak 1 ay sonra geri alınan ‘panik butonunu’ yeniden istedi. İki çocuğunun babası Battal Ç.’nin kendisini ölümle tehdit ettiğini söyleyen 36 yaşındaki Sıdıka Ç., çocuklarının devlet korumasında olduğunu, kendisinin de yatalak hasta babasıyla birlikte yaşadığını belirtti.

  ‘DELİYİM CEZA ALMAM’

  Son olarak, ‘kasten adam yaralama’ suçundan yargılandığı Adana 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nce ‘Cezai ehliyeti yoktur’ denilerek Battal S.’ye ceza verilmediğini söyleyen Sıdıka Ç., “Davalardan ceza almayınca ‘Ben deliyim. Bana ceza vermezler. Seni öldürsem de ceza almam. Ölene kadar da peşini bırakmayacağım’ diyor. Deliyse niye ortalıkta dolaşıyor. İnsan hayatı bu kadar mı ucuz” diye isyan etti.

  BİR AY DÖVMEDİ ALDILAR

  İki aydır çocuklarını göremediğini söyleyen Sıdıka Ç., şöyle devam etti: “Ayrıldıktan sonra bir alışveriş merkezinde karşılaştık. Beni ‘Gel seninle birlikte çocuklarımızı görmeye gidelim’ diyerek kandırıp şehir dışındaki boş araziye götürdü. Orada beni bayılana kadar dövdü. Bu olayın ardından devlet bana ‘panik butonu’ verdi. Ancak ‘Bir ay içerisinde sana bir şey yapmadı’ denilerek geri alındı. Devlet beni korumazsa öldürecek.”

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı