"Mete Tamer Omur" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Mete Tamer Omur" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Mete Tamer Omur

Butik olsun benim olsun

Konut tercihlerinde değişimin yaşandığıİzmir’de, birçok seçeneğin yer aldığıbutik projelere ilgi artmaya başladı.

SON yıllarda ardı ardına büyük konut projelerinin temellerinin atıldığı İzmir’de, bir yanda da butik projeler yükselir oldu. Bu alanda AKS Tasarım, yaptığı çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Firmanın butik anlamdaki son projesi ise Karşıyaka Yamaç Mahallesi’ndeki Nilüfer Apartmanı...
AKS Tasarım ortaklarından Tankut Karabacak, projenin detayları hakkında şu bilgileri verdi:

Butik olsun benim olsun

14 daireden oluşuyor
“Yamaç Mahallesi yeni projelerle hızla gelişen bir bölge. Bu kapsamda bizim projemiz de Karşıyaka’ya 10 dakika mesafedeki konumu ve İzmir Körfezi manzarasıyla şehir içinde sakinlik ve keyifli yaşam arayanların yeni adresi olarak ön plana çıkıyor. 2 bin metrekarelik alan üzerine inşa ettiğimiz projede toplam 14 daire yer alıyor. Projede her ayrıntıya dikkat ettik. Malzeme seçiminde kalite bizim vazgeçilmezimiz. Nilüfer Apartmanı’nda 145 metrekarelik 9 adet 3+1 ve 185 metrekarelik 5 adet dubleks 4+1 daire bulunuyor. İnşaat tekniklerinde de son teknolojiyi kullandık. Sağlam ve depreme kaya zemin üzerine radye temel uygulaması gerçekleştirdik. Isı ve su yalıtımına da özel önem vererek daire sahiplerine büyük enerji tasarrufu imkanı sağladık.”

Butik olsun benim olsun

Farklı yaşam alternatifi
İzmir Körfezi’ne tepeden bakan Nilüfer Apartmanı’nda çeşitli sosyal imkanların da bulunduğunu kaydeden Karabacak, yüzme havuzu, açık otopark, 24 saat kameralı güvenlik sisteminin yanı sıra bahçe havuz katında yer alan çok amaçlı salonun da apartman sakinlerinin birlikte zaman geçirmesine ve komşuluk ilişkilerinin geliştirilerek sosyalleşmeye büyük katkıda bulunacağını sözlerine ekledi. Tankut Karabacak, giderek betonlaşan Karşıyaka’da iç içe bloklar arasında bunalan insanlara farklı bir yaşam alternatifi yarattıklarına dikkat çekti.

***

Güven Erbek’ten Kemalpaşa’ya proje

Butik olsun benim olsun

YAKLAŞIK 19 yıldır gerçekleştirdiği projelerinde, mimari tasarımı, teknolojik uyumluluğu ve yaşam kalitesini ön planda tutan Güven Erbek İnşaat, Kemalpaşa’daki 100 dönümlük arazisinde sıra dışı projeye başlıyor. Proje, yaşam tarzlarına göre farklı tiplerde tasarlanmış, yaşam alanları, çocuklar için kültür, sanat, hobi atölyeleri, organik tarım alanları ve meyve bahçeleri, açık-kapalı havuz, su oyunları, doğal spor alanları, ortak sosyal alanlar, bisiklet parkurlarını içinde barındıracak. Butik projenin mimarisini İzmir’in önde gelen mimarlarının davet edildiği proje yarışmasını kazanan Martı D Mimarlık ve Not Mimarlık üstlenecek.

***

Topuz Yapı fark yarattı

Butik olsun benim olsun

TOPUZ Yapı’nın Ulukent’te yapımını sürdürdüğü Ulupark Evleri, kente ve eğitim kurumlarına yakınlığı, özgün mimarisi, sosyal donatılarıyla ev sahibi olmak isteyenlere önemli fırsat yarattı. 2014 sonunda teslim edilecek Ulupark Evleri’nin yüzde 30’luk kısmını temel aşamasında satma başarısı gösteren Topuz Yapı, 60 ay için anlaşmalı bankalardan sağladığı 0.73’lük ve 120 ay için 0.82’lik faiz oranıyla projeyi daha da cazip hale getirdi.

HER AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ
Topuz Yapı Satış Direktörü Nilgün Tuna, Ulupark Evleri’nin, yeraltı otoparkı, yüzme havuzu, fitness, geniş yeşil ve sosyal alanlar ve çocuk oyun parkıyla hem yazlık, hem de kışlık olarak kullanılabilecek yapıda tasarlandığını söyledi. Her evde ebeveyn banyosu, soyunma odası, kiler, ankastre mutfak, doğalgaz uyumlu kalorifer sisteminin yer alacağını kaydeden Tuna, “Her aileye sunulacak bir adet yeraltı otoparkıyla kimsenin otopark problemi de olmayacak. Böylelikle hem site içinde görüntü kirliliği önlenecek, hem de toplam 10 bin 800 metrekarelik yeşil alan site sakinlerinin kullanımına sunulacak. Ulupark Evleri’nde ısı ve ses yalıtımına da özel önem verdik” diye konuştu.

X