Ege Haberleri

EGE

  Butik El Ele güldürüyor

  İZMİR, (DHA)
  16.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 15.07.2012 - 15:49

  Karşıyaka’da 2004 yılından bu yana dar gelirli ailelere hizmet veren ‘Butik El Ele’ ihtiyaç sahipleriyle yardımseverleri yeni yerinde bir araya getiriyor.

  İmbatlı Mahallesi’nde yaptırılan semtevindeki yeni yerinde faaliyetini sürdüren “Butik El Ele” yılda 3 bin ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürüyor. Belediye Başkanı Cevat Durak, “8 yıl önce yola çıkarken hemşehrilerimizin zor durumdaki bir başka hemşehrisini görmezden gelmeyeceğini, yardım eli uzatacağını biliyorduk. Nitekim öyle de oldu. Bugün 3 bin ihtiyaç sahibi aileye ev ve giyim eşyası yardımı yapıyoruz” dedi. Başkan Durak, “Ancak, ihtiyaç sahibi daha çok vatandaşımız var” diye ekleyerek, “Tüm Karşıyakalı hemşehrilerimi Butik El Ele’ye yardımlarıyla destek olmaya bekliyorum” çağrısında bulundu.
  Yardımsever vatandaşlardan gelen ev ve giyim eşyaları “Butik El Ele”ye ulaştıktan sonra, Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün görevli personeli tarafından özenle tasnif edilip, düzenleniyor ve raflarda yerini alıyor.
  Butik El Ele İzmir’de yakında banyo ve çamaşır yıkama odası da hizmete girecek. Çamaşır yıkama imkanı olmayan vatandaşlar burada çamaşırlarını ücretsiz yıkama imkanı bulurken, özellikle evsiz vatandaşlar da banyo ihtiyaçlarını burada karşılayacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı