BURSA HABERLERİ

Butgem, Yeni Eğitim Dönemine Başlıyor

IHA
25 Eylül 2015 - 12:46Son Güncelleme : 25 Eylül 2015 - 12:47

BUTGEM YENİ EĞİTİM DÖNEMİNE BAŞLIYOR

IHA

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) çatısı altında faaliyet gösteren Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi’nin (BUTGEM) yeni eğitim dönemi başlıyor. Meslek sahibi olmak isteyenleri BUTGEM’in ücretsiz kurslarına davet eden BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener, eğitimler için son başvuru tarihinin 2 Ekim 2015 olduğunu söyledi.
Mesleki eğitim alanında Türkiye’de bir ilk olan BUTGEM, Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor. Birleşmiş Milletler uzmanları tarafından da tam not alan BUTGEM, Bursa sanayisine nitelikli personel yetiştirerek, ekonomiye değer katıyor. Bursa sanayisine yetişmiş uzman işgücü kazandırılmasına fayda sağlayan BUTGEM, ücretsiz meslek kurslarıyla mesleki bir alanda uzmanlaşmak isteyenlerin umudu olmaya devam ediyor. Sanayide aranılan ve uzman işgücü yetiştirmede öncü olan BUTGEM’de yeni dönem ücretsiz kurs programları tekrar başlıyor.
29 KURS PROGRAMI VAR
Şimdiye kadar binlerce kursiyerin meslek sahibi olmasını sağlayan BUTGEM’de yeni eğitim dönemi ise 12 Ekim 2015 tarihinde başlıyor. Yeni bir meslek edinmek veya mesleklerini geliştirmek isteyen gençler, otomotiv, tekstil, endüstriyel otomasyon, mekatronik ve hizmet sektörü gibi dallarda 29 kurs programından faydalanabilecek. Bu kurslardan ise yaklaşık 600 kişi faydalanacak.
SON BAŞVURU 2 EKİM
Gündüz ve akşam olmak üzere gerçekleştirilecek kurslara, 18-35 yaşlarında, en az lise veya dengi okul mezunları başvurabiliyor. Digital baskı operatörlüğü, dokuma operatörlüğü, sac işçiliği ve dikiş makinası operatörlüğü kurslarına kayıt olmak isteyenlerden ise en az ilköğretim mezunu olmaları şartı aranıyor. BUTGEM’in kurslarına ise ön kayıtlar 2 Ekim 2015 tarihine kadar sürecek.
MEZUN OLANLARIN YÜZDE 80’İ İSTİHDAM EDİLİYOR
Bursa’da binlerce kişiyi meslek sahibi yapan BUTGEM kurslarına katılanların yaklaşık yüzde 80’i de istihdam ediliyor. Meslek sahibi olmak için fırsat niteliğinde olan kurslara kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan BUTGEM’de şahsen başvurarak, ön kayıt yaptırabilecek.
“MESLEKİ EĞİTİMİN KALİTESİNİ DAHA DA YÜKSELTMEK İSTİYORUZ”
BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener, Türkiye’nin kalkınmasında ve hedeflerine ulaşmasında mesleki eğitimlerin önemli bir unsur olduğuna dikkati çekti. Türkiye’nin üretim üssü konumundaki Bursa’da mesleki eğitime her zaman destek olmaya devam edeceklerini kaydeden Gülener, dünyada örnek gösterilen BUTGEM’in eğitim programlarını iş dünyasının ihtiyaçları doğrultusunda belirlediklerini ifade etti. Bursa iş dünyasının nitelikli eleman ihtiyacını çözmek için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gülener, “BUTGEM, Bursa için önemli bir değer. BTSO olarak meslek sahibi olmak isteyen gençlerimizin BUTGEM’in fırsatlarından ve avantajlarından faydalanmasını hedefliyoruz. Bu yüzden gençlerimiz mutlaka BUTGEM’in bu hazinesinden faydalanmalıdır. Bu açıdan ekim ayında başlayacak yeni eğitim ve öğretim döneminin Bursa iş dünyasına hayırlı olmasını diliyor, meslek sahibi olmak isteyen tüm gençlerimizi BUTGEM’in kurslarına bekliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Butgem, Yeni Eğitim Dönemine Başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Eylül 2015 tarihinde saat 12 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Butgem, Yeni Eğitim Dönemine Başlıyor haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:19
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   13:19
  • İkindi
   17:06
  • Akşam
   20:06
  • Yatsı
   21:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı