« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bütçeleri yok ama...

Aroma Erkekler İkinci Voleybol Ligi takımlarından Diyanet Gençlik ve Spor'da hedef 1. Lig...

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bölgesel Lig'de geçirdiği ilk sezonda 3. Lig'e çıkma başarısını gösteren kulüp, geçen sezon da 3. Lig'den 2. Lig'e yükselmeyi başardı. Voleybolda yeni sezon öncesi kulüp başkanı Ahmet Yılmaz, “3. Lig'de geçen sezon sadece tek yenilgi aldık ve 2. Lig'e yükseldik” dedi.

Takımdaki oyuncuların büyük çoğunluğunun Diyanet İşleri Başkanlığı'nda çalışan personel ve onların çocuklarından oluştuğunu kaydeden Yılmaz, “3. Lig'de yabancı oyuncu oynatılmıyor, 2. Lig'de ise tek yabancıya izin var, ancak biz yabancı oyuncu taraftarı değiliz. Yerli oyunculara fırsat verilmesinden yanayız. Bu nedenle yabancı transfer yapmayı düşünmüyoruz” diye konuştu.

Kurum tarafından kendilerine özel bir bütçe ayrılmadığını kaydeden Yılmaz, şöyle devam etti: “Bütçemiz yok ama ulaşım, konaklama ve yeme içme kurum tarafından karşılanıyor. Her ilde müftülüklerimiz var. Deplasmana gittiğimizde buralarda kalıyoruz. Ulaşımı kurum araçlarıyla sağlıyoruz. Kendi yağımızda kavruluyoruz. Geçen yıl elde ettiğimiz başarıyı bu yıl da yakalamayı umuyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yaparak 1. Lig'e yükselmeyi hedefliyoruz.”

-“Spor Genel Müdürlüğü ile protokol imzalandı”-

Kulüp olarak özellikle alt yapıya önem verdiklerini ve yeni dönemden itibaren buna daha da çok eğileceklerini anlatan Yılmaz, “Spor Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında bir protokol imzalandı. İllerde özellikle yaz aylarında Kur'an kursuna giden çocuklara istedikleri branşlarda eğitim verilecek. Spor İl Müdürlükleri'nden yardım alınacak ve çocuklar istedikleri branşta antrenörler tarafından eğitilecek. Başarılı olanlara, gelecek vadedenlere lisans çıkarılacak. Aslında bu proje bu yaz birkaç branşta başladı” ifadelerini kullandı.

Kulüp olarak 25 ilde şubelerinin bulunduğunu anlatan Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı: “Masa tenisi ve motor sporlarında da sporcularımız var. Paralimpik Oyunları'nda 2 sporcumuz takım halinde gümüş madalya kazandı. Motor sporlarında Kenan Sofuoğlu bizim sporcumuz. Alt yapıya verilen önemle hem kulübümüzü genişletmek hem de Türk sporuna katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz