BURSA HABERLERİ

BUSKİ’ye Abonelikte Büyük Kolaylık

IHA
31.07.2015 - 12:01Son Güncelleme :

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, BİR SÜRE ÖNCE YAPILANDIRDIĞI “BUSKİ ALO 185” HATTININ HİZMET YELPAZESİNİ GENİŞLETTİ. BUNA GÖRE, VATANDAŞLAR, ABONELİK İŞLEMLERİNİ, “ALO 185” ARACILIĞIYLA YA DA ELEKTRONİK POSTA YOLUYLA, BUSKİ’YE GELMEDEN YAPTIRABİLECEK.

IHA

Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, bir süre önce yapılandırdığı “BUSKİ alo 185” hattının hizmet yelpazesini genişletti. Buna göre, vatandaşlar, abonelik işlemlerini, “Alo 185” aracılığıyla ya da elektronik posta yoluyla, BUSKİ’ye gelmeden yaptırabilecek.
Uygulamanın 1 Temmuz 2015 itibarıyla başlatıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, uygulama ağının 17 ilçenin tamamını kapsadığını vurguladı. Kamu kurumu olmanın verdiği sosyal sorumluluk bilinciyle hizmetin en iyisini sunmanın gayretinde olduklarını ifade eden Çetinavcı, “Vatandaşlarımız, BUSKİ hizmet binasına ya da ilgili şube müdürlüklerine gelmeden, Alo 185 Hizmet Yönetim Merkezi’nin 185 numaralı telefonunu tuşlamalarıyla ve 185@buski.gov.tr elektronik posta adresi üzerinden abonelik başvuru müracaatlarını yapabileceklerdir. Vatandaşlarımızın, müracaat anında, telefon numaraları ile T.C. kimlik numaralarını ilgili personele vermeleri kaydıyla, başvuru işlemleri de başlatılmış olacaktır” diye konuştu.
Alo 185 veya elektronik posta ile gelen müracaatların, işleme tabi tutulduktan sonra, belirlenecek randevu saatleri içerisinde, BUSKİ görevlilerinin, ilgili belgelerin imza işlemleri için vatandaşları, işyerleri ya da ikametgah adreslerinde ziyaret edeceklerine işaret eden Çetinavcı, böylelikle hizmeti vatandaşın ayağına götürmüş olacaklarını belirtti. Vatandaşların, “Alo 185 Hizmet Yönetim Merkezi”ni abonelik işlemleri dışındaki görüş, öneri ve düşüncelerini iletmek üzere de arayabileceklerini ifade eden Çetinavcı, bütün bu hizmetlerin 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz verileceğini vurguladı.
Çetinavcı ayrıca, abonelikle ilgili istenen belgelerin, BUSKİ’nin www.buski.gov.tr adresli internet sitesinde, detaylı bir şekilde vatandaşların bilgisine sunulduğunu da sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden BUSKİ’ye Abonelikte Büyük Kolaylık hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BUSKİ’ye Abonelikte Büyük Kolaylık haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı