BURSA HABERLERİ

BUSKİ’den Su Tasarrufu Kitapçığı

IHA
24.02.2015 - 13:43Son Güncelleme :

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, SU TASARRUFU KİTAPÇIĞI HAZIRLADI.

IHA

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, su tasarrufu kitapçığı hazırladı.
BUSKİ Genel Müdürlüğü, hazırladığı kitapçıkla halkı su tasarrufu konusunda bilgilendirecek. Kullanılabilir ve ihtiyaçları karşılamaya uygun su miktarının dünyadaki toplam su stoklarının ancak binde 25’ini oluşturduğunu belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Türkiye’nin ise kişi başına ortalama bin 500 metreküp ile su azlığı yaşayan bir ülke olduğunu vurguladı.
Suyun tasarruflu kullanılmasının dünya genelinde büyük bir öneme sahip olduğunu dile getiren Çetinavcı, “Yılda kişi başına düşen kullanılabilir su miktarı 8 bin ile 10 bin metreküp olan ülkeler su zengini, 2 bin metreküpten az olanlar su azlığı çeken, bin metreküpten azı da su fakiri kabul edilmektedir. Türkiye, kişi başına ortalama bin 500 metreküp ile su azlığı çeken bir ülkedir. Suyun tasarruflu kullanımı, dünya genelinde büyük bir öneme sahip olmakla birlikte, su azlığı yaşayan ülkemizde çok daha büyük hassasiyet gerektiren bir husustur. Su israfının önüne geçilmesi ya da bir başka ifadeyle tasarruflu kullanımının teşviki için eğitim kurumları başta olmak üzere bütün toplum dinamiklerine görevler düşmektedir” diye konuştu.
Tasarruf kitapçığının BUSKİ Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi Müdürlüğü’nce hazırlandığına işaret eden Çetinavcı, kitapçığın Bursa ve ilçelerindeki ilköğretim okullarına dağıtımının yapılmaya başlandığını belirtti. Toplantı, seminer ve konferanslarda da kitapçığın dağıtılacağını vurgulayan Çetinavcı, su tasarrufunu yaygınlaştırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden BUSKİ’den Su Tasarrufu Kitapçığı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 13 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BUSKİ’den Su Tasarrufu Kitapçığı haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  07:48
 • Öğle
  13:24
 • İkindi
  16:19
 • Akşam
  18:48
 • Yatsı
  20:06
Sayfa Başı