BURSA HABERLERİ

BUSKİ’den İleri Teknoloji İle Güvenilir Hizmet

IHA
21.08.2015 - 17:00Son Güncelleme :

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, VATANDAŞA HİZMETİN EN İYİSİNİ SUNABİLME HEDEFİYLE YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜ KADAR TEKNOLOJİNİN DE EN SON İMKANLARINDAN FAYDALANIYOR.

IHA

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşa hizmetin en iyisini sunabilme hedefiyle yetişmiş insan gücü kadar teknolojinin de en son imkanlarından faydalanıyor.
Kamu kurumu olmanın verdiği sosyal sorumluluk her bir BUSKİ abonesini, büyük BUSKİ ailesinin değerli bir ferdi olarak gördüklerini belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, bunun da şeffaf, güvenilir hizmet anlayışını beraberinde getirdiğini vurguladı. Son yıllarda teknolojiye yaptıkları yatırımla, hizmet kalitelerini daha da yükseltmenin çabası içerisine girdiklerini ifade eden Çetinavcı, “Bu kapsamda vatandaşlarımızın abonelik işlemlerini, BUSKİ hizmet binası ya da ilgili şube müdürlüklerine gelmelerine gerek kalmaksızın, Alo 185 numaralı telefon hattı ya da 185@buski.gov.tr adresinden gerçekleştirme imkanı sağladık. İleri seviyede uyguladığımız ‘Veri Tabanlı Kontrol ve Gözetleme Sistemi’ (SCADA) aracılığıyla içme suyu arıtma tesisinden şebekeye verilen su miktarını, gelişmiş bilgisayar teknolojisiyle eş zamanlı izleyerek, kullanıcılara sürekli ve yeterli su temininde bulunuyoruz. Yine olası arıza ve olağandışı durumları, uzaktan izlemeli ileri teknoloji sayesinde anında tespit ederek, sorunun giderilmesini sağlıyoruz” diye konuştu.
Gezici tahsilat şubesi, e-ödeme ve otomatik ödeme noktalarının da yine fatura ödeme kolaylıkları arasında olduğunu anlatan Çetinavcı, kullanıcıların BUSKİ’nin resmi www.buski.gov.tr adlı siteden barajlardaki doluluk oranlarından su kesintisi uygulanan bölgelere, fatura üzerindeki kısaltmaların ne anlama geldiğinden su kalite raporlarına kadar her konuda bilgiye erişebileceklerini de sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden BUSKİ’den İleri Teknoloji İle Güvenilir Hizmet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BUSKİ’den İleri Teknoloji İle Güvenilir Hizmet haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  13:23
 • İkindi
  16:25
 • Akşam
  18:56
 • Yatsı
  20:14
Sayfa Başı