Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Business Software Alliance Türkiye’de görev değişimi

  Hürriyet Haber
  11 Ocak 2011 - 13:09Son Güncelleme : 11 Ocak 2011 - 13:09

  BSA Türkiye Genel Koordinatörü, Adobe Systems EEMEA Bölgesi Telif Hakları Müdürü Semih Sağman oldu.

  Türkiye’de korsan yazılım kullanımının önlenmesi ve telif hakları bilincinin yerleştirilmesi için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren BSA Türkiye, yeni yıla yeni bir genel koordinatör ile girdi.

  Yazılım sektörünün deneyimli isimlerinden, Adobe Doğu Avrupa Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Telif Hakları Müdürü Semih Sağman, üyeler arasında yapılan seçim sonucunda BSA Türkiye’nin yeni Genel Koordinatörü oldu.

  Lisans eğitimini ABD’nin Ohio Eyaleti’nde bulunan  Akron Üniversitesi’nde Mekanik Mühendislik ve Uygulamalı Matematik üzerine tamamlayan Sağman, yüksek lisansını da yine aynı üniversitede Finans dalında gerçekleştirmiştir.

  1991 yılından beri teknoloji sektörünün önde gelen firmalarında görev alan Semih Sağman, 2008 yılından bu yana Adobe’de lisanssız yazılım kullanımıyla mücadele konusunda Türkiye ve bölge ülkelerinde çalışmalarını sürdürmektedir.
   
  Görevi 1 Ocak 2011 tarihi itibarıyla Elçim Barkay’dan devralan Semih Sağman, lisanssız yazılımla mücadeleye olan katkılarından dolayı selefine teşekkürlerini sundu. Sağman, “Ülkemizde lisanssız yazılım kullanımı içinde bulunduğumuz yılda gerileyerek yüzde 63’e inmiş olsa da, bu rakam halen çok yüksek bir seviyede bulunmaktadır.  Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel

  Müdürlüğü ile Biyesam’ın öncülüğünde, BSA Türkiye’nin desteği ile 2010 yılı içinde süresince yürütülen Yazılım Hareketi kampanyası ile bu konuda kamuoyu bilincinin değişmesine büyük katkıda bulunduğumuz düşüncesindeyim ve bu değişimin 2010 yılı sonuçlarına olumlu yansıyacağını ümid etmekteyim. Bayrağı devralırken, bu konudaki başarılı çalışmalarından dolayı Elçim Hanım’a teşekkür ederim.” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı