Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bush'tan Sezer'e 29 Ekim tebriği

  ANKA
  28 Ekim 2005 - 15:40Son Güncelleme : 28 Ekim 2005 - 15:40

  Amerika Birleşik Devletleri Başkanı George W. Bush, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e gönderdiği mesajında hem 29 Ekim’i hem AB ile müzakerelerin başlanmasını hem de yeni yılı kutladı.

  Amerika Birleşik Devletleri Başkanı George W. Bush, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e gönderdiği mesajda üç kutlama birden yaptı. Bush hem 29 Ekim’i hem AB ile müzakerelerin başlanmasını hem de yeni yılı kutladı. ABD Başkanı George W. Bush, 29 Ekim nedeniyle Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e bir kutlama mesajı gönderdi. ABD Cumhurbaşkanı George W.Bush’un mesajı şöyle:

  " Sayın Cumhurbaşkanı,
  Modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 82. yıldönümü olan 29 Ekim’de size ve bütün Türk vatandaşlarına, Amerikan halkı adına en içten tebriklerimi sunarım.
  Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye, özgürlük ve demokrasiye güçlü bir bağlılığı paylaşmaktadır. Teröre karşı yürütülen küresel mücadelede işbirliği yapan ülkelerimiz, tüm bölgede özgürlük ve barışı geliştirmek için birlikte çalışmaktadır.

  Amerika Birleşik Devletleri olarak, Avrupa Birliği’ne katılım müzakerelerine başlamış olmasından dolayı da Türkiye’yi kutlarız. Gelinen bu aşama, Türk halkı, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri için çok büyük bir başarıdır. Son on yılda Türkiye’nin insan hakları, hukukun üstünlüğü ve serbest piyasa ekonomisi alanlarında kaydettiği reform çabaları, Mustafa Kemal Atatürk’ün Avrupa’yla içiçe ve komşularıyla barış içinde olan ilerici ve özgürlükçü demokrasi vizyonunu yansıtmaktadır.

  Amerikan halkı ve hükümetinin size ve Türk halkına önümüzdeki yıl için en iyi dileklerini lütfen kabul edin. Barış ve bollukla dolu bir yıl olsun. Saygılarımla, George W. Bush"
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı