Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bush'tan Ege'de gizli tatil

  Hürriyet Haber
  22 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 22 Temmuz 1999 - 00:01

  ABD eski Başkanı George Bush da tatil için Ege'yi seçenlerin kervanına katıldı. Yaklaşık bir haftadır Ege ve Akdeniz sahillerinde çok sıkı korunan bir yatla gezdiği belirtilen Bush bir türlü kendini göstermedi.

  Eski Başkan Bush'un Mavi Tur'a çıkacağı haberleri Temmuz ayı başlarında yayıldı. CIA görevlilerinin önceden gelerek rota üzerinde araştırma yaptığı belirtildi. Bush ve ABD'li petrolcüleri taşıdığı belirtilen Celender-G isimli süper yat Kuşadası'ndan geçtiğimiz hafta demir aldı. Yat Bodrum, Marmaris'den sonra Göcek'e ulaştı. Lokantacısından, yatçısına kadar herkes Bush'un bu yatla mavi tur yaptığını söylerken, acenta hizmeti veren şirketin yetkilileri ısrarla bunu reddettiBu arada Göcek'deki Club Marina'ya geçtiğimiz pazar günü, Celender-G'nin konukları zodiac botlarla getirildi. Görgü tanıklarının belirttiğine göre Bush olduğu iddia edilen kişi marinadaki kameliyede dinlenirken yanlarındaki iki erkekle bir bayan, Türk hamamına giderek masaj yaptırdı. Aynı konuklar daha sonra Haldun Simavi'nin Halas isimli yatında yemek yedi.

  Yat daha sonra Ölüdeniz'e doğru açıldı. Ölüdeniz açıklarındaki Kumburnu'na yanaşan yata dört küçük teknenin koruma hizmeti verdiği belirtildi. Yatı gören bir Türk tekne kaptanı, hha muhabirine ‘‘İçinde kim olduğunu bilmediğimizden aynı yerin yakınına biz de demirlemek istedik. Ancak koruma hizmeti veren tekneler hemen yanımıza gelerek uzaklaşmamızı istedi. Hatta bir gerginlik de yaşandı’’ dedi.

  Ünlü konukları taşıyan yat daha sonra Kaş ve Kekova'yı ziyaret etti. Burada bir gün geçiren yat geriye dönüp Ölüdeniz'de kumanya temin ettikten sonra yeniden Gökova körfezine giriş yaptı. Bush'un güvenlik gerekçesiyle kimliğinin gizlendiği iddia edildi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı