Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bushi piyangosu

Bordo mavililer Nijeryalı Agwaugwu'yu renklerine katsa 3 milyon mark verecekti. Bushi 1 milyon 250 bin marka mal oldu. Arnavut futbolcu, ‘‘Şampiyonluk yaşamak istiyorum’’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Nijeryalı'dan vazgeçince

Trabzonspor'un renklerine bağladığı Arnavut golcü Alban Bushi'nin 3 milyon mark yerine 1 milyon 250 bin marka mal olması yöneticileri sevindirdi. Daha önce Nijeryalı golcü Agwaugwu ile el sıkışan Başkan Yardımcısı Ahmet Ağaoğlu, bu futbolcunun kulübüne 1 milyon 800 bin mark, kendisine de 2.5 yıllık sözleşme karşılığı 1 milyon 250 bin mark ödemeye yapacaktı.

Fedakarlık yaptı

Ancak Agwaugqu'nun yerine Bushi gibi Türkiye'de 2.5 sezondan bu yana başarıyla forma giyen futbolcuyu renklerine bağlayan bordo mavililer, böylece tam 1 milyon 800 bin mark tasarruf yapmış oldu. İstanbulspor'dan alacağının 110 bin marklık bölümünden fedakarlık ederek transferinin gerçekleşmesini sağlayan Bushi, iddialı bir futbolcu olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

15 gole ulaşırım

‘‘İstanbulspor'da bu iddialı kimliğimi sergilediğim söylenemez. Çünkü takımın önemli hedefi yoktu. Trabzonspor'un büyük bir camia olduğunu biliyorum. Hedefim Türkiye'de önemli işlere imza atmak. Takımdaki tüm futbolcular kaliteli. Trabzonspor'da hem şampiyonluk yaşamak istiyorum, hem de gol sorununu çözmek arzusundayım. Hami, Da Silva, Zafer ve diğer arkadaşlarımın katkılarıyla birlikte bu sezon 15 gol atacağımı umuyorum.’’

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler