Dünya Haberleri

  Bush’un Katrina özrü

  Hürriyet Haber
  31.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD Başkanı George Bush, Katrina kasırgasının yıldönümünde, felakette büyük hasar gören cazın başkenti New Orleans’ı ziyaret ederek özür diledi. Hükümetin felaket ile mücadelede başarısız olduğunu kabul eden Bush, felaketzedelere yardım sözü verdi.

  Bin 500 kişiden fazla kişinin öldüğü kasırganın birinci yıldönümü dolayısıyla First Lady Laura Bush ile birlikte ziyaret ettiği New Orleans halkı ile konuştu. Bush şunları söyledi: "Kasırga, Amerika’da asla göreceğimizi düşünmediğimiz korkunç sahneler getirdi. Hükümet ve yetkililer olarak sorumluluklarımızı yerine getirmekte yetersiz kaldık. Ancak bundan sonra sizlerle birlikte doğru olanı yapacağız. New Orleans’ı sevdiğinizi ve New Orleans’ın size ihtiyacı olduğunu biliyorum. Bu şehirin evine dönecek insanlara ihtiyacı var. (Ünlü caz şarkısına atıfta bulunarak)Meleklerin dönüşüne ihtiyacı var." New Orleans’ın hala yarısına elektrik verilebildi. Suç oranı arttı. Hastanelerinin yarısı kapalı ve göç edenlerin yarısından azı geri döndü.

  Shakespeare okuyormuş

  Bush, NBC ile yaptığı söyleşide de artık Albert Camus okumadığını ancak seçme kitaplar okuduğunu anlattı. Camus’u kendisine Laura’nın önerdiğini söyleyen Bush, "Ayrıca üç tane de Shakespeare okudum" dedi. Bush, şu anda ise New Orleans ile ilgili kitap okuduğunu belirtti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı