Dünya Haberleri

DÜNYA

  Bush kampında Gore köstebeği

  Hürriyet Haber
  25 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 25 Eylül 2000 - 00:01

  2 Kasım başkanlık seçimleri için geri sayım sürerken, ABD, Cumhuriyetçi Parti adayı George W. Bush'un kampanyasında, Demokrat Parti'nin Adayı Al Gore'un bir köstebeği bulunduğu yolundaki haberlerle çalkalanmaya başladı. Al Gore kampı için çalışan Michael Doyne'nin Bush’un ne yaptığını ve ne yapacağını çok iyi biliyoruz' dediği ortaya çıktı. Doyne'nin bu sözlerini bir arkadaşına söylediği ve daha sonra da yine bu arkadaşına bir e-posta mesajı yollayarak ‘bu konuda ağzını sıkı tut, kimseye birşey söyleme’ dediği bildirildi.

  FBI DEVREDE

  Gore'un Sözcüsü Mark Fabiani, Bush kampında bir köstebek bulunduğu yolundaki iddiaları kabul etmedi ve George W. Bush'un seçim kampanyasından kendilerine ‘sistematik’ bilgi akmadığını belirtti. Ancak, Michael Doyne ise, geçici olarak Gore kampanyasından uzaklaştırıldı.

  FBI'ın konuyu incelediği ifade edildi. Bir süre önce, Gore'a yakın biri olan Thomas Downey'e, Bush ile ilgili gizli bilgiler ve bazı video kayıtlarının yer aldığı bir paket gönderilmişti. Video bantlarında, Bush'un Gore ile yapacağı tartışmalara nasıl hazırlandığı gösteriliyordu. Downey, paketi alır almaz polise vermişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı