Dünya Haberleri

  Bush gelirse onlar gidecek

  Hürriyet Haber
  19.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD Başkan adayı George W. Bush'un Hollywood'dan yana şansı giderek azalıyor. Bush'a açık tavır alan sanatçılar çoğalırken, ‘‘Bush seçilirse giderim’’ diyen Alec Baldwin'in eşi Kim Basinger, ‘‘Alec sözünün eridir. Ben de onla giderim’’ dedi.

  CUMHURİYETÇİ Parti'nin Başkan Adayı George W. Bush'un kazanması halinde ABD'yi terk edeceğini duyuran film yıldızlarının sayısı artıyor. Alec Baldwin, Bush'un seçilmesi halinde ülkeden ayrılacağını belirtti.

  Baldwin'in ünlü eşi Kim Basinger, ‘‘Alec sözünün arkasında durur. Bush kazanırsa gerçekten gidecektir. ABD'yi terk ederse ben de birlikte giderim’’ dedi. Ünlü yönetmen Robert Altman, Bush'un seçilmesi halinde Fransa'ya yerleşeceğini açıklamıştı.

  AL GORE'A DESTEK

  Barbra Streisand ve Alec Baldwin Demokrat Parti'nin Başkan Adayı Al Gore'un ‘‘Hollywood'daki en büyük destekçileri’’ olarak biliniyorlar. İdam cezası karşıtı Susan Sarandon da Bush'u şiddetle eleştirenler arasında yer alıyor. Ancak, tarihi kişiliklerin usta oyuncusu Charlton Heston ve Tom Selleck de ‘Bush’un yılmaz destekçileri' arasında önde geliyorlar.

  ANKETTE BUSH GERİDE

  Son kamuoyu yoklamalarında rakibi Al Gore'un epeyce gerisinde kalan Bush, kadınların oylarını almak için yeni bir strateji geliştiriyor. Texas Valisi George W. Bush, seçim kampanyasında kadınlar için önemli olan konulara ağırlık verecek. George W. Bush'un Sözcüsü Ari Fleischer, ‘‘Kadınların oylarının bize döneceğine inanıyoruz’’ dedi.

  CNN-USA Today tarafından gerçekleştirilen son kamuoyu yoklaması, Gore'un yüzde 49, Bush'un da yüzde 38 oranında oy alacağını gösteriyor. Yoklamalar, Gore'un, kadınlar arasında Bush'un iki misli oya sahip olduğunu ortaya koyuyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı