BURSA HABERLERİ

Burulaş’tan Zam Açıklaması

IHA
05.07.2015 - 12:34Son Güncelleme :

YEREL HABERLER BURSA

IHA

BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, ulaşım fiyat artışı konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Bursa’daki vatandaşların ve sivil toplum örgütlerinin zam konusunda yaptığı eylemler sonrasında açıklamalarda bulunan BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, "Ulaşım araçlarının temel maliyet unsurları akaryakıt, yedek parça ve işçiliktir. Tüm dünyada ulaşım araçlarındaki maliyet ve artışları ortalama enflasyonun üzerinde seyretmektedir. Bu nedenle sıfır veya çok düşük enflasyona sahip ülkelerde dahi ulaşım fiyatları artış göstermektedir. Ki bu ülkelerin büyük kısmında bilet bedellerinin maliyeti karşılama oranı en fazla yüzde 35 - 40 mertebesindedir. Kalan kısım değişik kaynaklardan finanse edilmektedir. Ülkemizde ulaşım şirketleri tamamı ile kendi gelirleri ile faaliyetlerini sürdürmekte olup maliyetlerdeki artış fiyat artışlarını zorunlu kılmaktadır. Burulaş gelirlerini tamamı ile kendi ulaşım finansmanında kullanmakta başka bir yere kaynak aktarılması da kesinlikle söz konusu değildir" dedi.
Son bir yılda döviz fiyatlarında yüzde 35, işçilikte yüzde 12 artış ile sektöre yeni mali yükümlülükler getirilmesi fiyat ayarlamasını zorunlu hale getirildiğini belirten Fidansoy, "Gerçek direkt maliyet artışı yüzde 14 olmasına rağmen ortalama yüzde 8,2 fiyat artışı yapılmıştır. Maliyetlerde düşüş veya teşvik olması halinde indirim yapılması tabiidir. Ayrıca vatandaşlarımız aylık kartları tercih etme oranının artması halinde aylık kartlar çok kısa sürede ucuzlatılacaktır" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Burulaş’tan Zam Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Burulaş’tan Zam Açıklaması haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı