« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Buruk veda

TRABZONSPOR’a Macar takımı Videoton çıktığı zaman turu rahat geçeceği düşünülüyordu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

Bizlerde öyle düşünüyorduk... Çünkü baktığımız zaman, kadrosu, kalitesi ve maddi değeri bakımından iki takım arasında çok fark vardı. Ama hala hazır olamayan Trabzonspor ilk maçta turu Macar takımına ortak etmişti.

Belki onlar bile çekinerek geldikleri Trabzon’dan aldıkları puanla büyük avantaj yakaladılar. Trabzonspor, işini zora sokmuş ama inanmış bir şekilde Macaristan’a geldi. Şartlar eşit ve hatta  Budapeşte yakınlarında ki bu şirin kasabada “Bize her yer Trabzon” gibi...

Dün maçın oynanacağı saate kadar sokaklarda Macaristan dışında Almanya ve Avusturya’dan gelen gurbetçilerimiz Trabzon’u aratmadılar. Onlar üzerlerine düşeni yapmışlar sıra futbolculardaydı. Hatta gurbetçilerimiz 30. dakikada açtıkları Türk bayrağı ile Zafer Bayramımızı da kutladılar. Belki ‘Zafer’ değil ama bir ‘Bayram’ da Trabzonspor’dan bekliyorduk.

Gol bir türlü gelmedi

İlk 35 dakika Trabzonspor’dan hiç ses yok. O dakikaya kadar doğru dürüst hücum bile yok.  İki takımda gol atmadan turu geçemeyeceğini biliyor. Trabzonspor’un ilk gol girişimi ve ilk korneri 35. dakikada. Zaten böylesine maçlarda o kadar bol pozisyon bulamasın ama bulduğunu da değerlendirmelisin. Ancak Henrique kaleciye nişanlayarak ilk kornerimizi kazandırabildi.

Olsun, ilk yarının son 10 dakikasında oynanan futbol ile Trabzonspor maça dönerek biraz olsun dişini gösterdi. Hatta ikinci yarıda yalnızca dişini değil kendisini de göstermeye başladı. Kaleci Onur da 53 ve 90. dakikalarda yaptığı iki müthiş kurtarışları penaltılara taşıyamadı. Ama gol ne normal sürede ne de anormal sürede bir türlü gelmedi. Artık penaltılar ve biraz da şans gerekiyordu ama olmadı. İşi kendi sahasında bitiremeyen Trabzonspor Avrupa’ya buruk veda etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz