« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Buruk destek istedi

A Milli Futbol Takımı İdari Koordinatörü Okan Buruk, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri play-off turunda eşleştikleri Hırvatistan maçları için destek istedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Okan Buruk, kura çekiminin yapıldığı Polonya'da Lig TV'ye yaptığı açıklamada, play-off maçları için çok büyük desteğe ihtiyaçları olduğunu ifade ederek, “Hepimizin büyük bir desteğe ihtiyacı var. Ülkemiz daha önce bunu yaptı. Kazanırsak hep beraber kazanacağız. Bu destek bizi Avrupa Şampiyonası'na götürecektir” diye konuştu.

Kura çekiminde Hırvatistan'ın 3. tercihleri olduğunu anlatan Buruk, “Portekiz grubun en güçlüsüydü. İlk tercihlerimiz İrlanda ve Çek Cumhuriyeti'ydi. İki ayak olacağı için çok daha farklı maçlar oynanacak. Birlikte düşünmek zorunda olduğumuz maçlar. Bu karşılaşmalara en iyi şekilde hazırlanacağız” dedi.

“Play-off'a belki düşe kalka geldik” diyen Buruk, “Oyun olarak mutlu etmemiş olabiliriz ama kenetlenme vakti geldi. Play-off'lar hep birlikte hareket edeceğimiz maçlar. Buna konsantre olmamız gerekiyor. EURO 2008, hepimizin ülke olarak bütün olduğumuz turnuvaydı. Yarı finale gittik. Play-off'ta bu sevinçleri yeniden yaşamak istiyoruz. Bu yaz sizim için boş geçmesin istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Hırvatlar memnun değil”

Kura çekiminin ardından Hırvat yetkililerle görüşme imkanı bulduğunu anlatan Buruk, “Onlar da kuradan memnun değiller, aynı duyguları yaşıyoruz. Onlar da başka takımları istiyorlardı. İnşallah onların üzüldüğü kadar olur” şeklinde konuştu.
Okan Buruk, bugün Hırvat Milli Takımı yetkilileriyle toplantı yapacaklarını ve ayrıntıları görüşeceklerini de sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz