« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Buruk bayram

Yöneticilerin sözlerinde durmaması yüzünden, "Beklemekten sıkıldık" diyen oyuncuları başkan Özhan Canaydın’ın iyi niyeti ve arayışları frenliyor. Menajerler de sözleşmeleri feshetme durumuna geldiklerini söylüyor.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
Konsantrasyon sorunu

G.Saray’a huzur haram... Efes Cup Finali’nde Beşiktaş’a yenilen sarı kırmızılılar, yine parasızlıktan dertli. Başkan Özhan Canaydın’ın Antalya kampına gelerek futbolcularla yaptığı toplantı ortamı biraz olsun yumuşatmıştı. Ancak, Kurban Bayramı öncesindeki ödeme beklentileri boşa çıkınca, sabır taşı çatladı. Oyuncular parasızlık yüzünden idmanlara ve maçlara konsantre olamadıklarını belirtti.

Feshedeceğiz

Alacaklarını alamayan futbolcular gibi onların da menajerleri gelişmelerden rahatsız. Antalya’ya hem ziyaret, hem de ticaret amacıyla gelen menajerler umduklarını bulamazken, Canaydın ile yapılan konuşmalar sonrası şunları söylediler: "Başkanımız o kadar iyi insan ki. Bir takım zorlukları anlatınca bizler de üzülüyoruz. Başkan olmasa futbolcularımızın sözleşmelerini feshedeceğiz. Ama başkanımızın sevgisi ve iyi niyeti zaman tanımaya yetiyor."

Gözler Canaydın’da

Sarı kırmızılı oyuncular ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Kafamızda sorunlar varken kendimizi oyuna veremiyoruz. Beşiktaş ile oynadığımız final maçı bunun en büyük kanıtı. Bugüne kadar yöneticilerden hep aynı sözü duyduk. Paraların ödeneceğini söylüyorlar, gün veriyorlar ama, sonuç yok. Bizim de bir ailemiz ve sorumluluklarımız var. Başkanımız buraya gelerek söz verdi ve lig başlamadan paralarımızı alacağımızı söyledi.

Gerets düşünceli

Beklemekten bıktık. Konyaspor maçına kadar, verilen sözler tutulursa iyi olur. İkinci yarıya moralli girmek en büyük dileğimiz." Maddi kriz çözümü için yöneticiler bütün kapıları çalarken, teknik direktör Gerets ise orta sahadaki krizi çözmeye çalışıyor. Konya maçında Ayhan, İliç, Song ve Saidou’nun oynamayacak oluşu Belçikalı’yı kara kara düşündürürken, idmanlarda da sürekli arayış içine girmesine neden oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz