« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa'ya timsah heykeli

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursaspor'un, kentte yaşayan herkesi birbirine kenetleyen en önemli unsur olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Harput, Yıldırım Belediyesi tarafından Meydancık Mahallesi'nde yaptırılan “timsah heykeli”nin açılışında, kentin yöneticileri olarak her zaman Bursaspor'un yanında olacaklarını belirtti.

Bursaspor'un şu anda ligde iyi konumda bulunduğunu, ileride daha iyi yerlere geleceğine inandığını dile getiren Harput, “Yıldırım Belediyesi'nin yaptığı bu heykel çok önemli. Bursaspor, bu kentte yaşayan herkesi birbirine kenetleyen en önemli unsur. Soldan sağa, sağdan sola tüm siyasi yelpazedeki insanlar, konu Bursaspor olunca bir araya gelebiliyor” diye konuştu.

Harput, konuşması sırasında kendisine tezahürat yapan gençlere de seslenerek, “Türkiye-Ermenistan maçındaki tavırlarınızla Bursa'nın, Türkiye'nin adını dünyaya çok iyi duyurdunuz. Sizlerle gurur duyuyorum” dedi.

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de belediye olarak görevlerinin sadece yol, kaldırım ve park yapmak gibi hizmetlerden ibaret olmadığını belirterek, kültürel ve sportif yatırımlara da büyük önem verdiklerini söyledi.

Keskin, Yıldırım Belediyesi olarak her türlü sosyal oluşumun içinde yer almaya çalıştıklarına işaret ederek, şunları söyledi: “5,5 metre boyundaki heykelin üst kısmında yer alan futbol topu Bursaspor'un başarısını simgeliyor. Heykeldeki el ele 3 timsahın biri teknik heyet ve futbolcuları, biri yönetim kurulunu, diğeri de bizi, taraftarları yani tüm camiayı temsil ediyor.”

Açlış törenine, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı ve Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da katıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler