« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa'ya Şeker şoku: 6-0

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ligde kalma savaşı veren renktaşları Şekerspor karşısında sapır sapır dökülen yeşil beyazlı takım hezimete uğradı. Başkent ekibine tarihi farkı getiren golleri Hakan Keleş (3), Hasan (2) ve Mehmet Yıldırım kaydetti...

UEFA Kupası'na katılmayı hedefleyen Bursaspor, sahasında karşılaştığı Şekerspor'a sürpriz bir şekilde yenilmekten kurtulamadı: 0-6. Savunmasında inanılmaz hatalar yapan evsahibi ekip, hücumda da inanılmaz fırsatlardan yararlanamadı.

40. dakikada Mesut'un hatasını çok iyi değerlendiren Hasan ceza yayı üzerinden çok güzel vurdu ve takımını 1-0 öne geçirdi. 44. dakikada bu kez Bursaspor'un eski futbolcusu Hakan Keleş yine Mesut'un hatasını değerlendirip aynı yerde plaseledi ve durumu 2-0 yaptı. İlk yarı 2-0 sona erdi.

55. dakikada atılan uzun bir pasla Hakan Keleş hareketlendi, savunmanın durduğu bir anda kalesinden geç çıkan Gançev'i de ekarte edip, topu bomboş kaleye bıraktı: 3-0.

65. dakikada Hakan, yine uzun pası çok iyi takip edip, Gançev'i de geçti, yine topu ağlara bıraktı: 4-0. 70. dakikada Hasan, sağdan süratle ceza alanına girdi, Atilla'yı geçti, sol ayağıyla skoru 5-0'a taşıdı. 76. dakikada Mehmet Yıldırım ceza yayı üzerinden nefis bir vuruş yaptı ve maçın skorunu belirledi: 6-0.

STAT: Atatürk

HAKEMLER: Alican Lakot (**), Şeref Küskün (**), Şenol Kutrup (**)

BURSASPOR: Gançev (*)- Mesut (*) (Dk.44 Atilla *), Selim (*), Turan (*)- Cafer (*), Murat (*) (Dk.37 İliev *), Deniz (*), Vidolov (*), Ünal (*) (Dk.57 Şaban *)- Pollen (*) Baliç (*)

ŞEKERSPOR: Murat (***)- Yvos (***), Engin (***), Barış (***), Hayri (***)- Ertuğrul (***), Mehmet Altıparmak (***), Soner (***), İsmet (**) (Dk.67 Fatih **)- Hakan Keleş (****) (Dk.73 Mehmet Yıldırım **), Hasan (***) (Dk.72 Tanser **)

GOLLER: Dk.40 ve 70 Hasan, Dk.44, 55 ve 65 Hakan Keleş, Dk.76 Mehmet Yıldırım


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler