« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa'ya karate ve fitness salonu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Esenevler Mahallesi Karate ve Fitness Salonu, törenle açıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Tesisin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yanı sıra Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç) Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan ile çok sayıda davetli katıldı.

Recep Altepe, burada yaptığı konuşmada, 92 spor tesisiyle Bursa'nın Türkiye genelindeki belediye yatırımlarında ilk sırada yer aldığını belirtti.

Dönem sonuna kadar tesis sayısının 100'ü aşacağını belirten Altepe, şunları kaydetti:
“Bundan sonra da spor tesisleri anlamında kimse bizi yakalayamaz. Bizim en büyük kazancımız, genç nüfusumuz. Biz de gençlerimizin daha sağlıklı, sporcu, donanımlı, idealist ve disiplinli olması için bu tesisleri yapmaya devam edeceğiz. Başlanan hiçbir iş bu dönemde yarım kalmıyor. Yeri Yıldırım Belediyesi tahsis etmiş. İnşaata Bursa Karate Gençlik ve Spor Kulübü başlamış ama bitirememiş. Biz devreye girdik ve işbirliği içinde bugün tesisi hizmete açıyoruz. Sadece karateci gençlerimiz değil, fitness salonumuzda tüm halkımız bu tesisten yararlanabilecek.”

Yıldırım Belediye Başkanı Keskin de Türkiye genelinde yaşanan değişim ve dönüşümün Yıldırım'da da rahatlıkla görüldüğünü söyledi.

Cazibe merkezi, kültür merkezi, bilim merkezi, spor tesisleri gibi yatırımlarla Yıldırım'da hizmetlerin ilmek ilmek örüldüğünü ifade eden Keskin, bu tesisin ilçeye kazandırılmasına büyük emek harcayan Recep Altepe'ye teşekkür etti.

Türkiye Ümitler, Gençler ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası için Bursa'da bulunan Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan da Bursa'ya geldiklerinde sporu ve sporcuyu her anlamda destekleyen bir başkanla karşılaşmış olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Delihasan, “Sağlıklı nesiller, sağlıklı vücutlarda yükselir. Sağlıklı vücutların üzerinde ise sağlıklı kafalar olur” dedi.
Recep Altepe ve beraberindekiler, açılışın ardından fitness salonundaki yürüme bandında yürüdü ve daha sonra genç karatecilerin gösterisini izledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz