Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor'un sırt reklamı Ülker'den

Yıldız Holding'in ana markası Ülker, 2009-2010 Süper Lig Şampiyonu Bursaspor ile sırt reklamı konusunda anlaşma imzaladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Anlaşmaya göre, Bursaspor'un profesyonel futbol takımının formasının ve diğer ekipmanlarının sırtında Ülker logosu yer alacak. Ülker, çeşitli reklam alanlarını kullanma, futbolcularla etkinlikler düzenleme ve reklam filmi çekme haklarına da sahip olacak.

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker, yazılı açıklamasında, şampiyonluk yarışında birçok kulübün olmasının, Süper Lig'deki rekabeti, dolayısıyla renkliliği, heyecanı ve kaliteyi daha da artıracağına inandıklarını belirtti. Şeker, şunları kaydetti:
“Holding olarak, futbolda rekabeti artırmak, gelişimin sürekliliğini sağlamak amacıyla, geleceğe yatırım yapan, stratejilerini başarısını istikrarlı bir şekilde sürdürmek üzerine inşa eden kulüplerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bursaspor da kazandığı şampiyonluğun ardından, ligde de iddiasını sürdürerek istikrarını kanıtladı. Bursaspor'la yaptığımız anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı ve verimli olmasını diliyoruz.”

Şeker, futbolun Türkiye'de ve dünyanın büyük bir kısmında en popüler spor dalı olduğunu, markaların tüketicileriyle aralarında duygusal bağ kurabilmek için bu platformu etkin bir şekilde kullandığını ifade ederek, Yıldız Holding olarak bu destekle diğer firmaları da spor platformuna çekmeyi amaçladıklarını anlattı.

Sporun, bir gıda firması olan Ülker için mesajlarını iletmek adına uygun bir alan olduğunu, dengeli beslenme ve aktif yaşam vurgusunu bu platformda birleştirdiklerini kaydeden Şeker, şöyle devam etti:
“Bu çerçevede yapılan tüm etkinliklerde ve projelerde önceliğimiz spor ve sporun geleceği olan çocuklar. Yıldız Holding'in Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Basketbol Federasyonu'yla altyapıya yönelik projeleri de var. 3 yılda 100 binden fazla çocuğa değdiğimiz bu projeler kapsamında Bursaspor'la da işbirliği yapacağız. Gerektiğinde tesislerinden faydalanacağız, bazen futbolcuları ve teknik kadroyu proje kapsamında misafir edeceğiz.”
Şeker, ligin ikinci yarısından itibaren geçerli olacak söz konusu anlaşma ile Yıldız Holding'in futbolda Türkiye Futbol Federasyonu, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un ardından Bursaspor'a da destek vermekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Anlaşmadan doğan hakları kullanarak taraftara yönelik etkinlikler gerçekleştireceklerini anlatan Şeker, bunların planlanmasında Bursaspor Kulübü ile birlikte çalışacaklarını, çeşitli yarışmalar, promosyon kampanyaları ve interaktif uygulamalar gerçekleştireceklerini belirtti.

KULÜP BAŞKANI YAZICI

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı da işbirliğinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Yazıcı, şunları kaydetti:
“Türk futbolunda çeyrek asırdır hiçbir Anadolu kulübünün ulaşamadığı başarıyı yakalayan ve Süper Lig Şampiyonu olan Bursaspor'un Yıldız Holding ile gerçekleştirdiği bu işbirliğinin, ekonomik olduğu kadar toplumsal sonuçlarının da olacağı kanaatindeyim. Ülke futbolunun geleceği söz konusu olduğunda, kulüplerin üstlendiği misyonun hayli büyük önem taşıdığı düşünülecek olursa, sponsorluk desteğiyle kulüplere yönelen yatırımın karşılığı, kalite olarak mutlak surette alınacaktır. Buradan hareketle işbirliğimizin Bursaspor'umuz ve Yıldız Holding için hayırlı olmasını diliyor, formamızın sırtında Ülker markasını taşıyacak olmamızın, sırtımızı gerçekten güçlü bir kuruma dayadığımızın göstergesi olarak kabul edilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz