« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor'un hedefi ilk 5

Ziraat Türkiye Kupası'nda final oynamayı hedefleyen Bursaspor, ligi de ilk 5 takım arasında bitirip iki kulvarda da başarılı olmak istiyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Koç yaptığı açıklamada, grup maçları için iyi bir kura çektiklerini belirterek, basamakları tek tek aşıp kupayı müzelerine götürmek istediklerini söyledi.

Ligde geçen yılın ikinci yarısından itibaren iyi işler yaptıklarını, bu sezon da başarılı bir grafik çizdiklerini anlatan Koç, aynı başarıyı kupa maçlarında da göstererek mutlu sona ulaşacaklarına inandıklarını ifade etti.

Koç, kupanın Avrupa'ya açılan "kestirme kapı" olduğunu, sezona Avrupa kupalarından birine katılma hedefiyle başladıklarını dile getirerek, "Kupayı kazanıp müzemize götürürsek Avrupa kupalarına katılma hedefimize daha erken ulaşacağız. Ancak bu bizim ligi ilk 5 arasında bitirme hedefimizi etkilemez" dedi.

Bursaspor'un ligin en köklü, en iyi taraftar grubuna sahip, çok güçlü bir camiası olan bir kulüp olduğunu vurgulayan Koç, "Tüm bunlar Bursaspor'un şampiyonluk apoletini takması için yeterli etkenler. Taraftarlarımız da artık Bursaspor'u şampiyon olarak görmek istiyor. Taraftarın şampiyonluk özlemini öncelikle kupa şampiyonu olarak gidermek istiyoruz" diye konuştu.

Koç, hafta sonu Gaziantepspor ile yapacakları maçı kazanarak yeni bir çıkış yakalamak istediklerini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz