« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor'un geleceği çok parlak

Sercan Yıldırım ve Volkan Şen'in yaptığı çıkışın ardından spor kamuoyunda yeniden adından söz ettirmeye başlayan Bursaspor altyapısı, yeni yıldız adaylarını Türk futboluna sunmaya hazırlanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Bursaspor Kulübü Altyapı Koordinatörü Faruk Korkmaz yaptığı açıklamada, özellikle son 2 yıldır genç oyuncular Volkan Şen ve Sercan Yıldırım'ın gösterdikleri performans sayesinde Bursaspor altyapısının yeniden gündeme geldiğini belirtti.

Bu genç oyuncuların ardından altyapıdan yetişen ve milli takımlarda oynayan 1991 doğumlu Eren Albayrak, 1990 doğumlu Serdar Aziz, 1992 doğumlu Muhammet Demir, 1993 doğumlu Emre Pehlivan'ın A takımı zorladıklarını belirten Korkmaz, bu oyuncuların da 1-2 yıl içinde büyük çıkış yapacaklarına inandığını vurguladı.

Korkmaz, amaçlarının Bursaspor A Takımı'na iyi oyuncular kazandırmak olduğunun altını çizerek, "1994, 1995 ve 1996 doğumlu çok iyi oyuncularımız da var. Onlar da yavaş yavaş geliyorlar. Şu an gidişatımız çok iyi. 2-3 yıl içinde yeni yıldız adaylarının aynı Sercan Yıldırım ve Volkan Şen gibi adlarından sıkça söz ettireceğine inanıyorum. Bizi izlemeye devam edin" dedi.

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu'nun da altyapıya büyük önem verdiğini ve kendilerine iyi olanaklar sunduğunu anlatan Kokmaz, bundan dolayı yeşil-beyazlı yönetim kuruluna teşekkür etti.

Korkmaz, yeni yıldız adayları içinde özellikle Muhammet Demir ve Emre Pehlivan'ın yanı sıra 1994 doğumlu kaleci Sercan Şen'in önümüzdeki yıllarda Türkiye'nin dışında Avrupa'da isimlerinden sıkça söz ettirebilecek yetenekte oyuncular olduğuna dikkati çekti.

"BAZI AİLELER ÇOCUKLARINI ÇOK SIKIYOR"

Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de futbolun popülaritesinin arttığına, ailelerin de çocuklarını futbola yönlendirdiğine değinen Korkmaz, ancak bazı ailelerin çocuklarına gerekenden fazla abartılı destek verdiğini vurguladı.

Korkmaz, şunları kaydetti: "Bazen bunun çocuklara zararı oluyor. Ailelerin çocuklarını biraz kendi hallerine bırakmaları gerekli. Zaten yetenekli çocukları biz bulup çıkarıyoruz. Bazı aileler çocuklarını çok sıkıyor. Futbolcu olmak isteyen bir çocuk 7-8 senelik bir çabanın sonucu yukarılara çıkabiliyor. Öncelikle futbolcu olmak isteyen bir çocuğun bu işi çok sevmesi lazım. Aile zoruyla futbolcu olunmaz."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz