Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor'un başarısı milat oldu

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Amerika yapılacak hazırlık maçlarının teknik direktör ve oyuncuların birbirini tanıması açısından ayrı bir önem taşıdığını söyledi.

Nafiz ALBAYRAK/NEW JERSEY DHA
SON GÜNCELLEME

A Milli Futbol Takımı'nın yaptığı antrenman öncesinde Futbol Federasyonu Başkanı Özgener, gazetecilere açıklama yaptı. Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink'in dünyanın önde gelen teknik direktörlerinden biri olduğunu belirterek, "Kariyeri başarılar ile dolu. Türk Milli Takımı'nı kabul ederken de önemli hedefler koyarak, tabii ki de buradaki futbol potansiyeline inandığı için göreve başladı" dedi.

2010 Dünya Kupası'na katılamamanın üzüntüsünü halen yaşadıklarını ifade eden Özgener, "Şimdi hedefimiz 2012 Avrupa Şampiyonası. Eylül ayında grup eleme maçlarımız başlıyor. Burada oynayacağımız üç maç, sezon sonunda takımla ilk defa bir araya gelen hocamız açısından da önemli. Oyuncuları yakından tanıma, onlarla kaynaşma fırsatını yakalamış oluyor. Aynı şey oyuncularımız için de geçerli. Ben bu kampın ve oynayacağımız üç maçın da faydalı geçeceğine inanıyorum" diye konuştu.

Ligi de değerlendiren Özgener, "Turkcell Süper Lig açısından baktığımız zaman mücadelenin son ana kadar sürmesi herkese heyecan verdi. Bursaspor'u tekrar tebrik ediyorum. Çok önemli bir başarıya imza attılar. Bursaspor'un başarısı bir milat oldu" ifadesini kullandı.

TFF Başkanı Özgener, "Fenerli oyuncuların motivasyonunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu da, "Tüm sene boyunca emek koyduğunuz şeyi son maçta kaybetmenin üzüntüsü büyük oluyor. Ama toparlayacaklardır. Onlar da profesyonel neticede. Futbolda bunlar oluyor. Bunlar futbolun doğasında olan şeyler. Ama üzülmemek onlar için mümkün değil. Bu kamp süresince onlar da toparlayacaktır' diye yanıtladı.

A Milli Futbol Takımı, 23 Mayıs'ta New Jersey'de Çek Cumhuriyeti takımı ile yapacağı maça hazırlanıyor. Takım, bu kapsamda Montclair Üniversitesi'nin sahasında antrenman yaptı. Isınma hareketleri ve koşu ile başlayan idmanda milliler çift kale maç da yaptı. Yaklaşık 2 buçuk saat süren antrenman, Hiddink'in de milli takımla ikinci çalışması oldu.

Antrenmanı Amerika'da yaşayan bazı Türkler de izledi. Türkler, millilerle fotoğraf çektirmek ve onlardan imza almak için birbiri ile yarıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz