Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor'u hesaba katmadık

“Şoku atlattık, mali genel kuruldan sonra futbolla ilgili çalışmalara başlayacaeğız. Yola çıkarken, Beşiktaş ve Galatasaray’ı düşünmüştük, Bursaspor’u hesaba katmadık. Semih’e yanlış yapmadık. Rüştü konusunda pişman değilim.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, şampiyonluğu kaybetmelerinin şokunu üzerlerinden attıklarını belirterek, hafta sonunda yapılacak Mali Genel Kurul toplantısından sonra takımla ilgili çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

Yıldırım, Daum ile yolları ayırma ya da ayırmama konusunda bir çalışma yapmadıklarını ifade ederek, “Hafta sonu Mali Kongre var, ondan sonra bu çalışmalara başlayacağız. Yaşadığımız üzüntünün üstünden zaman geçmesini bekliyoruz. Bu şoku atlattık, atlamasak bugün burada olmayız” diye konuştu.
Güiza konusunda da açıklamalarda bulunan başkan, “Bu konuda taraftarın ya da benim isteyip istememem önemli değil. Mantıklı olarak oturup karar vermemez gereken şeyler. Hem maddi, hem de manevi anlamda ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.

10 puan fark attık

Yıldırım, sezon öncesinde Beşiktaş ve Galatasaray’ı geçmenin hesaplarını yaptıklarını ve bunu da başardıklarını, ancak Bursaspor’u hesap etmediklerini söyledi. Beşiktaş ve Galatasaray’ı 10 puan geçtiklerine dikkati çeken Aziz Yıldırım, “Hedefi koyarken, şampiyon olacağız derken, neye göre bunu koyduk; Beşiktaş ve Galatasaray’a göre söyledik ve ikisiyle de aramızda 10 puan fark var. Biz Bursaspor’u hesap etmedik ki... Bizim hesabımız Beşiktaş ve Galatasaray’dı. Ama kimse bunu dile getirmiyor” dedi.

Sözleşmesini uzattıkları Semih’e yanlış yapmadıklarını belirten Yıldırım, sadece oyuncunun sözleşmesinde bulunan maddeyi uyguladıklarını kaydetti.

Başkan, Semih’in Ajax ile görüşmesi konusunda “Herkes isteği yer ile konuşabilir” derken, şunları söyledi: “Yanlış anlaşılan bir konu var. Biz Semih’e yanlış yapmadık. Mukavelesinde her yıl ne kadar para alacağı var. Ama bir not var orada, (3. yıl, Fenerbahçe Kulübü isterse 31 Aralık 2009 tarihine kadar bunu federasyona bildirerek süreyi uzatmış olur, opsiyon geçerli olur) diyor. Biz bunu yaptık. Belli olmayan bir hadise için bir müracaat ya da herhangi bir şeyi zorla yapmamışız ki.”

Kongre sonrası yanıt

Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in kendisiyle ilgili açıklamalarına Mali Kongreden sonra yanıt vereceğini dile getirirken, Rüştü ile konuştuklarının doğru olduğunu, bu açıklamaları yapacağını tecrübeli kaleciye daha önceden bildirdiğini ve pişman olmadığını sözlerine ekledi.

Tribünden inip gol mü atacaktım

F.BAHÇE’de görev aldığı 12 yılda hep iyi takım kurma amacını taşıdığını vurgulayan Aziz Yıldırım, şunları kaydetti: “Ben ve benden önceki yönetim ya da başkanlar hiçbir zaman kötü takım yapma amacıyla sezona başlamamıştır. Biz de gereken neyse yaparız, ama bizim takımımız iyi takım. Son maçta 15 pozisyon var. Fenerbahçe sezon boyunca son maçta oynadığı gibi oynadı mı, hayır. Kimseye kızabiliyor muyuz, hayır. O akşam biz, ikinci golü bulup galip gelseydik, bugün medyanın ya da insanların bize bakışı böyle mi olacaktı? Biz göklerdeydik. Ben tribünden inip topu elimle içeri mi atacaktım, yönetici ayağıyla içeri mi atacaktı. Herkesin bakış açısının değişmesi lazım.”

Küçümsemek için söylemedim

“Tek büyük Fenerbahçe” sözünden dönmeyeceğini de vurgulayan Aziz Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün 9 branş 60 küsur takım mücadele ediyor, hepsinde şampiyonluğa oynuyoruz. Bugün basketbolda final oynuyoruz, bütün diğer takımlar Efes Pilsen’i tutuyor. Voleybolda, Ziraat Bankası’nı tutuyorlar. O zaman tek büyük var... Herkesle mücadele ediyoruz. Yeniden söylüyorum, tek büyük Fenerbahçe. Şampiyon oluruz ya da olmayız o ayrı konu. Bu mücadeleyi gösteriyorum. Kimseyi küçümsemek ya da herhangi bir amaçla bu sözü söylemedim.”

Başarısızlığın tek sorumlusu benim

AZİZ Yıldırım, başarısızlığın kime maledileceği konusunda da açıklamalarda bulunarak, “Burada bir başarı varsa, benim, yönetimin, teknik heyetin, oyuncunun, emeği geçen herkesin. Bir kişinin başarısı olmaz. Başarısızlık varsa, başkan olarak sorumlu benim. Bundan kaçacak halimiz yok. Bir kişinin başarısızlığı ya da başarısızlığı söylenemez. O toplardan biri gol olsaydı kimin başarısıydı, hepimizin başarısıydı. Ama başkan olarak sorumluluk benim” ifadelerini kullandı.

Düzce’ye süper tesis

FENERBAHÇE Kulübü Düzce Topuk Yaylası Tesisleri’nin temeli törenle atıldı. 155 bin metre kare alan üzerine kurulan sosyal tesisin 8100 metre kare alana inşa edileceği, tesiste 2 adet futbol sahasının yanı sıra, taze köy ürünlerinin satılacağı dükkanlar ile çocuk oyun alanları ve parklar yer alacak. 2011 yılının haziran ayına kadar bitirilmesi planlanan tesislerde 80 oda ve 160 yatak kapasitesi bulunacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz