« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor'dan Özkahya'ya tepki

Eskişehirspor ile Bursaspor arasında oynanan dünkü karşılaşmada maçın hakemi Halis Özkahya'nın aldığı kararlar mücadeleye damgasını vurdu.

Emre KOŞAK/BURSA,(DHA)
SON GÜNCELLEME

2 kırmızı kart çıkan karşılaşma sonrası taraftarlar internet sitelerinden Özkahya'ya tepki gösterdi.

Spor Toto Süper Ligi'nin 21'inci haftasında oynanan Eskişehirspor-Bursaspor karşılaşmasında, hakem Halis Özkahya aldığı kararlar ve gösterdiği kartlarla tüm dikkatleri üzerine çekti. Bursaspor taraftarları tepkilerini internet siteleri ve forum alanlarında dile getirerek şunları söyledi; "İstanbul takımları haftalardır hakemlerle ilgili yapmış aldıkları açıklamaların mevyelerini Eskişehir'de topladılar. Maçın hakemi Halis Özkahya resmen futbol cinayeti işleyerek maçı katletmiştir. Serdar'ın ceza sahamızın içinde kendini yere atmasını sarı kartla cezalandıracağına hem Miller'e sarı kart hem de penaltı vermiştir. Bununla da yetinmeyen Özkahya çıkardığı gereksiz kartlarla maçı çığırından çıkarmıştır. Yanlı kartları ile beyefendiliği ile tanınan Ertuğrul Sağlam'ı bile verdiği ters kararlarla çıldırtan Halis Özkahya'yı vicdanı ile başbaşa bırakıyoruz. İstanbul takımlarının yöneticilerinin hakemlerle ilgili açıklamalarını da basit cezalarla geçiştiren Futbol Federasyonu'nu da Allah'a havale ediyoruz."

OZAN İPEK 'BU DAHA NET' DEDİ ÖZKAHYA KIRMIZI GÖSTERDİ

Bursaspor'un genç yeteneği Ozan İpek, Eskişehirspor maçında ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kalırken, hakem Halis Özkahya'ya "Bize verdiğiniz penaltıdan daha net bir penaltıydı" dediği için oyun dışı kaldığı öğrenildi.

Spor Toto Süper Ligi'nin 21'inci haftasında oynanan Eskişehirspor-Bursaspor karşılaşmasının 79'uncu dakikasında Eskişehirspor ceza alanı içinde Kenny Miller'a yapılan müdahalede orada bulunan ve penaltı bekleyen Ozan İpek, hakem Halis Özkahya tarafından ikinci sarı kartın ardından kırmızı kartla oyundan atıldı. Ozan İpek bu ağır kararı şaşkınlıkla karşılarken, yakın çevresine olayla ilgili, "Hakeme Miller'ın pozisyonundan sonra sadece 'Hocam bize verdiğin penaltıdan daha net penaltıydı' dedim ve oyundan atıldım. Biz fikrimizi belirtemeyecek miyiz? Bu kadar ağır bir karar olabilir mi?" dediği öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz