Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor'dan Bülent Korkmaz'a sert yanıt

Bursaspor Basın Sözcüsü Mehmet Çavuşoğlu, Bülent Korkmaz ve ekibinin dün düzenlediği basın toplantısıyla ilgili, görevine son verilen teknik ekibin yaptığı açıklamaların yönetim kurulunun doğru tespitte bulunduğunun göstergesi olduğunu savundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Çavuşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Bülent Korkmaz ve ekibinin anlattıklarının daha önce yaşanmış olaylar olduğunu, yönetim olarak Bursaspor Kulübü'nün içerisinde yaşanan olayları gördükten ve Çaykur Rizespor maçını izledikten sonra Rize'de teknik ekibin görevine son verme kararını verdiklerini kaydetti.

Yönetim kurulundan bir tek kişinin bile Bülent Korkmaz ve ekibinin yanında yer almadığını belirten Çavuşoğlu, bunun üzerine daha fazla beklemeye gerek olmadığına ve gereğinin yapılmasına karar verdiklerini bildirdi. Çavuşoğlu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Görevlerine son verilen teknik ekibin yaptığı açıklamalar, yönetim kurulunun doğru tespitte bulunduğunun göstergesidir. Bursaspor Kulübü Başkanı ve Yönetim Kurulu herhalde Bursaspor'u, Bülent Korkmaz ve ekibinden daha çok seviyor ve daha çok düşünüyordur. Bülent Korkmaz ve ekibinin açıklamalarını talihsizlik ve acemilik olarak değerlendiriyoruz. Başkan İbrahim Yazıcı'ya yazılı olarak istifa dilekçesi sunulmamıştır. Fırsatları değerlendirip, kaostan faydalanmak isteyen her kim olursa olsun buna müsaade etmeyeceğimizi kamuoyuna bildirmek isteriz. Bursa halkının ve taraftarının yönetim kurulumuza desteklerinin devam ettiğini ve birlik beraberlik içerisinde arkamızda olduklarını biliyoruz. Yeni göreve getirilen Samet Aybaba ve ekibine başarılar diliyoruz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz