Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor'da zoraki uzlaşma

Tranfer taksitleriyle primleri ödenmediği için dün akşamki antrenmana çıkmayan yeşil beyazlı futbolcularla Bursaspor yönetimi arasındaki kriz, uzlaşmayla sonuçlandı.

Mümin ÇOTAK/DHA
SON GÜNCELLEME

FUTBOLCULAR MEMNUN OLMADI

Mali Asbaşkanı Ali İhsan Yeşilova, futbolcular ve teknik kadroyla bugün bir kez daha toplantı yaptı. Toplantıda geciken transfer taksitlerinin 2002 yılının şubat ayından itibaren ödeneceğinin açıklanması, yeşil beyazlı futbolcular arasında yeni bir huzursuzluğa yol açtı.

KAPTANLARLA GÖRÜŞME

Bu arada teknik direktör Nejat Biyediç, tarafların arasına girdi, takım kaptanlarıyla bir görüşme yaptı. Görüşmeden sonra taksitlerin şubat ayında ödenmesi kabul edildi. Mali Asbaşkan Yeşilova, toplantının bitiminde her külüpte olduğu gibi Bursaspor'da da mali sıkıntılar olduğunu söyledi, şöyle konuştu: "Futbolcularımızın maç başı primlerini normal zamanlarında ödemeye devam edeceğiz. Sadece birikmiş transfer taksitlerinin zamanını uzatıyoruz. Futbolcularımız da bu önerimizi anlayışla karşıladılar ve olay tatlıya bağlandı."

MORALLER HALA BOZUK

Krizin çözümlenmesine rağmen yeşil beyazlı futbolcuların morallerinin bir hayli bozuk olduğu gözlendi. Nejat Biyediç ise Denizlispor maçı için takımını cuma günü Kuşadası'nda kampa almayı kararlaştırdı.

ELBİRLİĞİYLE AŞACAĞIZ

Üst üste 4 maç kazandıklarını, 5-0'lık tarihi Galatasaray zaferinin ardından yaşananların üzücü olduğunu kaydeden Nejat Biyediç, "Her takımda mali sorunlar var. Bunları elbirliğiyle aşmak zorundayız" dedi.

ENDER TARTIŞTI

Öte yandan Ender, yeni satın aldığı BMW marka otomobilin kalan borcunu ödemeyince Vakıfköy Tesisleri'ne gelen arabanın eski sahibiyle bir süre tartıştı. Otomobilin eski sahibi genç futbolcunun borcunu en kısa sürede vereceğini bildirmesinden sonra tesislerden ayrıldı.

SAMİR'E AF YOK

Bu arada ülkesi Mısırïdan dönen Samir, yöneticilerle görüşerek hem özür diledi, hem de affedilmesini istedi. Yöneticiler, kendisine verilecek cezaya da razı olduğunu söyleyen Samir'in isteminin kabul edilmediğini bildirdiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz