Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor'da transfer zirvesi

Bursaspor'da yaşanan olağanüstü genel kurul süreci tamamlanırken, gözler yeniden transfere çevrildi.

Emre KOŞAK/BURSA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Başkan İbrahim Yazıcı, Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam dün Özlüce'de biraraya gelerek, transferi bir kez daha masaya yatırdı. Sağlam'ın ısrarla kaliteli bir golcü isteğini yinelediği, Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan'ın da önümüzdeki hafta yeniden yurt dışına çıkacağı öğrenildi.

BONY WİLFRİED İÇİN SON TEKLİF 3 MİLYON EURO

İlk hedefin teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın ısrarla istediği Sparta Praglı Bony Wilfried olduğu, aksi bir durumda ise rotanın Kenny Miller ve Kris Boyd'a döneceği ifade edildi. Mestan'ın, Bony Wilfried için 4 milyon euro isteyen Sparta Prag kulübüne son olarak 3 milyon euro teklif edeceği öğrenildi. İngiltere 2.Lig takımlarından Middlesbrough'da istediğini bulamayan Kris Boyd'un da Bony Wilfried'iin olmaması durumunda alternatif olarak bekletildiği belirtildi.

ÖZKIYICI: "TRANSFERE İHTİYACIMIZ YOK"

Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Haluk Özkıyıcı, transfer hakkında açıklamalar yaptı. Geçtiğimiz sezonun şampiyon takımının kadrosunu koruduklarını hatırlatan Özkıyıcı; "Şampiyon kadroyu koruyoruz. Transfer gereksinimiz yok. Kadromuz kaliteli oyunculardan kurulu. Bu seneki tek hedefimiz geçtiğimiz sezon yakaladığımız şampiyonluğu tekrarlamak" dedi.

Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan'ın transfer için birkaç oyuncuyla temasa geçtiğini söyleyen Haluk Özkıyıcı; "Birkaç oyuncuyla Mesut Mestan görüştü. Bunların arasında Cesar Santin ve Bony Wilfried da vardı. Fakat bizim istediğimiz gibi sonuçlanmadı. Transferde kulüplerin çıkarları önemlidir. Bu oyuncularla ilgili yaptığımız girişimler sonuçsuz kaldı" diye konuştu.

Sezon sonunda şampiyonlukta iddialı olduklarını söyleyen Özkıyıcı; "Transfer yapacağız diye bir şey yok. Kaliteli kadromuzla şampiyonluğun en güçlü adayı biziz" dedi.

BATALLA: "BU YIL DAHA İYİYİM"

Bursaspor'un geçtiğimiz yıl yakaladığı şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Arjantinli oyuncu Pablo Martin Batalla, bu sezon çok daha iyi performans sergilediğini söyledi. Bu yıl da şampiyonluğu alabilmek için var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Arjantinli yetenek, "Geçtiğimiz yıl yakaladığımız büyük başarıyı bu yıl da tekrarlamak istiyoruz. Önümüzde Trabzonspor gerçeği var. Ancak onların kaybederek sıralamadaki yeri bize bırakacaklarını düşünüyorum. Çok iyi hazırlandık ve tek hedefimiz ikinci şampiyonluğu kazanmak" diye konuştu.

İBRAHİM ÖZTÜRK: "HEDEF ŞAMPİYONLUK"

Bursaspor'ur deneyimli stoperi İbrahim Öztürk de, ikinci yarının daha zor geçeceğini bildiklerini, ancak tek hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ifade etti. Kamp döneminin yoğun geçtiğini ve bu yoğunluğa alışarak lige başlayacaklarını ifade eden İbrahim, "Daha fazla çalışmamız gerekiyor. İkinci yarı zorlu geçecek. Biz de bunun bilincindeyiz. Tek hedef var o da Bursaspor'un şampiyonluğu. Biz de bunun için mücadele edeceğiz. En az hata yaparak ligi tamamlamalıyız" dedi.

"TRABZONSPOR OLGUNLAŞTI"

Zirve mücadelesindeki rakibi Trabzonspor ile ilgili düşüncelerini aktaran İbrahim, "Trabzonspor daha olgunlaştı. Kadrolarını korudular ve takviyeler yaptılar. İyi de top oynuyorlar. En büyük rakiplerimizden biri. Bizim hedefimiz puan tablosunda onların üstüne çıkmak. Bunun için savaşacağız" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ İÇİN ÖNLEM ALACAĞIZ"

Transfer döneminde takımına yıldız isimleri katan Beşiktaş ile görüşlerini de belirten İbrahim, "Transferde hep yabancı aldılar. Herkes için hayırlısı olsun. Böyle birşey yaptıklarına göre elbette bildikleri vardır. İsim yapmış futbolcuları var. Ama biz kim olursa olsun mücadele edeceğiz. Tabii ki zor olacak ama biz de ona göre önlemimizi alacağız" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz